Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
ETC tim 2013 - Page 3 EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
ETC tim 2013 - Page 3 EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


ETC tim 2013

+12
Maxa
teclis
Slos
TheMarko
Iskusinjo
Jogurt
Dzon Vejn
kgkid
Largo
severian
igor_pancevo
Brain Damage
16 posters

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Tue Jan 22, 2013 4:00 pm

Dzon Vejn wrote:Konkretno pitanje, za one koji imaju iskustva. Prema vasem iskustvu sa WH turnira, koliko se na ETC igra:

1. po principu "taknuto-maknuto" (ne mislim ovde da vratis nesto 2 poteza unazad, ali recimo - zaboravio si da pomeris unit, a pocela je npr. sledeca faza u kojoj se nista bitno nije desilo)?
2. kada govorimo o gornjoj trecini timova, koliko igraju po principu "zaboravicu da spomenem / bacim / uradim bitne stvari koje su negativne po mene"? A kada govorimo o top nekoliko timova?
3. kada govorimo o gornjoj trecini timova, koliko su skloni "liberalnom tumacenju pravila", u sirokom smislu ovoga? A kada govorimo o top nekoliko timova?
4. koliko igraca dodje koji su neprijatni? Ovde ne mislim neprijatni kao "imaju neprijatnu i gadnu listu i igraju odlicno", nego neprijatni u smislu povraca vam se kad morate da igrate sa takvim tipom (npr. Djozo Grozni)?

5. generalno gledano, sta moze da se ocekuje od tih negativnih stvari kada se ide sa idejom da se bude u gornjoj trecini? Dakle ponovo - ne pricam o gadnim listama i ljudima koji ih odlicno igraju. Pricam o neprijatnim ljudima, djidaroskim forama, itd.

Hvala!
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Largo Tue Jan 22, 2013 4:47 pm

Dzon Vejn wrote:
Dzon Vejn wrote:Konkretno pitanje, za one koji imaju iskustva. Prema vasem iskustvu sa WH turnira, koliko se na ETC igra:

1. po principu "taknuto-maknuto" (ne mislim ovde da vratis nesto 2 poteza unazad, ali recimo - zaboravio si da pomeris unit, a pocela je npr. sledeca faza u kojoj se nista bitno nije desilo)?
Ako igraš sa ekipama u donjoj trećini tabele - verovatno ti neće praviti problema ali ako naletiša na nekih od top 10 timova nema vraćanja, čak i u movement fazi je bilo preldoga ako pomeraš jedinice i ako je bilo bacanja kockica za pomeranje (tima march block, fast reform...) nema vraćanja poteza.
2. kada govorimo o gornjoj trecini timova, koliko igraju po principu "zaboravicu da spomenem / bacim / uradim bitne stvari koje su negativne po mene"? A kada govorimo o top nekoliko timova?
3. kada govorimo o gornjoj trecini timova, koliko su skloni "liberalnom tumacenju pravila", u sirokom smislu ovoga? A kada govorimo o top nekoliko timova?
4. koliko igraca dodje koji su neprijatni? Ovde ne mislim neprijatni kao "imaju neprijatnu i gadnu listu i igraju odlicno", nego neprijatni u smislu povraca vam se kad morate da igrate sa takvim tipom (npr. Djozo Grozni)?

5. generalno gledano, sta moze da se ocekuje od tih negativnih stvari kada se ide sa idejom da se bude u gornjoj trecini? Dakle ponovo - ne pricam o gadnim listama i ljudima koji ih odlicno igraju. Pricam o neprijatnim ljudima, djidaroskim forama, itd. Ovoga ima, kao što je Kgkid rekao što se penješ više uz lestvicu ima više neprijatnih fora i zatezanja. Direktnog varanja nema to jest ako ti ne poznaješ pravila to je tvoj problem i nije ti mesto u ETC. Mečevi u top 10 se jako prate i gledaju da tu nema puno problema. Kada su poljaci igrali sa grcima - očigledan je uticaj činjenice da je veći deo sudija Poljaci kao i head judge.
Hvala!
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Tue Jan 22, 2013 5:30 pm

Hvala!
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  severian Tue Jan 22, 2013 5:36 pm

Mi ćemo imati svog sudiju za WHF i 40K ali će obojica imati jasne instrukcije da ne prilaze stolovima gde igraju srpske reprezentacije. I mislim da to kod nas neće biti problem.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Slos Tue Jan 22, 2013 9:39 pm

Nece Smile
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Wed Jan 23, 2013 3:40 am

Nije bas ni kako je Dopudja rekao, ali je vrlo blizu.

Sve sto sam napisao odnosilo se na "prvu trecinu".

Ove godine sam vecinu partija vrlo brzo zavrsavao, kao i vecina naseg tima, i imao sam relativno mnogo vremena da gledam partije naokolo. Pratio sam i Dance i Engleze i Grke. Licno, ne bih voleo da igram protiv Poljaka, jer su jedini koji su imali malo "hladniji" stav od timova u vrhu. Mozda malo nadmeniji od ostalih. Sa druge strane, takvi su bili i Letonci, a oni su bili na dnu tabele.

80% partija, cak i na prva tri reda, protice u prijateljskoj atmosferi. Popravke "gresaka" i predomisljanje ne ocekujes, pa nema ni konflikta.
Licno nisam trazio da vratim ista, ukljucujuci i vracanje u movement fazi jedinice za inch nazad, kada sam shvatio da mi toliko fali da uvedem ME u jedinicu koja se prva pomerila napred. To me je kostalo tog ME. Bio sam tolerantan prema slicnim zahtevima protivnika, kao i inace. Ali, ako u fazi pucanja ukapiras da nisi pomerio jedinicu da vidi potencijalnu metu, onda si sam kriv i to nema veze sa trenutnim plasmanom.

Vracanje poteza nije lepo, narocito kad se igra ozbiljan turnir. Ukoliko se zaboravi na neku osobinu, nije samo protivnikova krivica, jer su liste otvorene. Tri put meri, jednom seci. Nikada ne mozes da vratis jedinicu tacno na poziciju sa koje je posla, tako da ne treba ni da je pomeras ako nisi siguran kud i kamo zelis da je mrdnes.

Sa sudijama nema rasprave. Pokusaj rasprave je prekrsaj za karton. Ove godine samo je Nemac bio voljan da pomalo diskutujue, sudije poljaci su bili ekstra nadrndani...

Djidanje je ekstra retko i riskantno. Ne znaci da ga nema, ali je ekstra retko (manje od 5% igraca pokusava te gluposti). Sudije uglavnom reaguju samo na pozive sa "nizih" stolova, ali sve vreme aktivno paze na "vise" stolove.
Greske se desavaju, ali daleko redje na visim stolovima. Neprijatni protivnici su retki. Ali neprijatnih fora, zloupotrebe RAW pravila, ima vise na visim stolovima, nego na nizim. Uopste nema znatno vise "neprijantih" partija na "visim" nego na "nizim" stolovima. Lica su nasmejana, obracanje ljubazno, trudi se da namera onoga sto se cini bude izrazito jasna pre nego sto se povuce figura i da se protivnik slozi sa tim (ne sa taktikom, nego sa tim da li je potez moguc, kako zelis da se zavrsi, koji je relativni odnos jedinica na kraju, ko koga vidi, koliko se okrece, koliko pokrece i slicno). Cak je ovo prisutnije na visim stolovima. Mozda neke fore i ne idu u prijateljskim partijama, ali nista nedozvoljeno se ne sme izvoditi. Pod nedozvoljenim se podrazumevaju i fore iz "worst play" dokumenta. Trenutno se diskutuje o dodavanju "konga ledjima okrenuta prema neprijatelju i CoC" i slicnih fazona u "worst play" ali je u medjuvremenu to dozvoljeno.

Najveci problem u smislu nesportskog ponasanja bio je razvlacenje.

"Gornja trecina" je vrlo klimav pojam. Gornje dve trecine su blize istini. Vecina timova (sem prvih 3, ili tako nesto) su oscilovali oko polovine tabele i ma koji je mogao da udje u tu "prvu trecinu". Cak su i Madjari i Bugari bili dosta dugo oko polovine, da bi na kraju pali ispod nas. Cak je i tim Velsa, koje smo na kraju pobedili, sacinjen od vrlo iskusnih i nezgodnih turnirskih igraca. Mat Jeo je jedan od najboljih igraca u UK. Slabi timovi su, najblaze receno, retkost.

Ostaje jos samo "Sindrom Djozo"... Very Happy
Ja sam imao to zadovoljstvo da igram protiv Letonca koji je kombinacija onog najgoreg kod Luke, Pendargona, Riste i Djoza, pa jos dodaj napunjene kockice i oduzmi sve ono dobro sto postoji kod imenovanih. Sam sam kriv sto nisam insistirao da se to ispita. Postoji i taj Italijan koji je laktom mrdao figure za crveni karton, kao i prica o nekom francuzu koji je kaznjen, ali ne znam o cemu se radilo. Grci su kukali na Poljake i Poljaci na Grke. Znaci, manje od deset problematicnih igraca za koje znam, i neka ih je bilo jos toliko da ne znam, mada se o takvima puno pricalo. To i dalje nije ni 10% igraca.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Wed Jan 23, 2013 10:51 am

OK, hvala.

Apropo 3x meri 1x seci - kako funkcionise skracivanje partija? Jer ako 3x meris i 1x seces, postoje ozbiljne sanse da neces zavrsiti 7 krugova (40k) na vreme. Sto ima neke druge pratece probleme (shooting armije vs armije koje trebaju da stignu do tebe i onda da te pociste)....
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  severian Wed Jan 23, 2013 10:58 am

Jedan od momenata je to što partija zajedno sa upraivanjem istina traje 3,5 sata.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Wed Jan 23, 2013 11:08 am

kgkid wrote:
Najveci problem u smislu nesportskog ponasanja bio je razvlacenje.

ETC zajednica WHFB trenutno razmatra produzenje partija na 4h da bi se ovo eliminisalo. Ko ne zavrsi za 4h mora da nesto mulja. Very Happy

Ukoliko bilo sta, ukljucujuci razvlacenje, imas kao primedbu, opomenes ljubazno protivnika, pa skrenes paznju Kapitenu, koji onda opomene protivnickog Kapitena. Vecina problema se zavrsi najdalje na ovom koraku. Ukoliko to nije dovoljno, Kapiten, i samo Kapiten, ide do sudije i iznosi svoju primedbu njima. Onda oni imaju pravo da posavetuju, opomenu, ili kazne.

Bitne su dve stvari:
1. Cimanje sudije, ako oni procene da nije bilo neophodno, povlaci kaznu za tim koji ih je pozvao. Pravila i sve drugo treba prvo iscimati do detalja. Sve knjige i FAQ su obavezni u stampanoj formi.
2. Kapiten treba da bude "neigrajuci". Ovo nije obavezno po pravilima, ali je vrlo korisno, jer onda Kapiten (trener) ne zrtvuje svoju partiju da bi radio svoj posao.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Brain Damage Fri Feb 01, 2013 5:34 pm

Hteo bi da okacim zvanican stav naseg tima o prvom draftu. Mislim da za sada izgleda prilicno ok, jedine zamerke su mi +200ps za TK i mozda peta masina kod patuljaka. A narocito bi voleo da cujem misljenje drugih ljudi za restrikcije gustera, ograova i demona. Ako ima primedbi bilo bi dobro i neko resenje da se predlozi.
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Slos Sat Feb 02, 2013 3:45 pm

Ja takodje ne shvatam poentu tih +200Ps-a za TK, a resenje za to je jednostavno... ne dati tih 200ps-a

Ili mi uopste ne shvatamo koliko su oni losi... pa im zato treba 200 poena...A ako im je izgovor za te dodatne poene to da ta armija ne moze da maršira, onda i gusteri trebaju da dobiju 200 poena jer nemaju mašine(ili ti "jer eto")...
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Sat Feb 02, 2013 4:32 pm

Na prvo citanje:

1. extra poeni za TK su diskutabilni. Njihov stav je da je to potrebno jer se TK malo igraju.
2. Ekstra poeni za HE. Ja vidim samo da je to uvedeno da bi Veliki Zmaj imao sansu da se pojavi. To se moze resiti i drugacije, recimo recenicom, ukoliko HE povede Lorda na Star Dragonu kao jedinog lorda, onda nema obavezu da postuje limit za Lordove.
3. MC nije dovoljno iskontrolisana. Pausalno staviti 8 modela maks nije dovoljno. 8 modela SC i Demigrifa nije isto sto i 8 zmija, mada zmije iskacu iz zemlje i slicno. Meni se cini da je zdravija varijanta max.6 MC u armiji, max. 4 u jedinici.
4. Banishment Spam je mozda malo osisan, ali i dalje bih ja tu ubacio ona timska ogranicenja o kojima sam pricao: max. jedan Lord mag istog lora u timu.
5. masine za patuljke: ovime su probali da ohrabre patuljke da ne vode AoD. Posto je prosle godine mnogo vise patuljaka vodilo AoD, tesko je reci da li su u pravu. Ja znam da trenutno nemam prostora za petu masinu, ali mogu da probam da je uglavim. Very Happy

6. Uzgred, Finski komentari su, bar 90% njih, gomila gluposti.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Sat Feb 02, 2013 5:49 pm

Slos wrote:Ja takodje ne shvatam poentu tih +200Ps-a za TK, a resenje za to je jednostavno... ne dati tih 200ps-a

Ili mi uopste ne shvatamo koliko su oni losi... pa im zato treba 200 poena...A ako im je izgovor za te dodatne poene to da ta armija ne moze da maršira, onda i gusteri trebaju da dobiju 200 poena jer nemaju mašine(ili ti "jer eto")...

Kako bre nemate mashine. A ona bodljikava stvorenja kojim je vlada bacao 10ke na artilleriju sta su oni ? Smile

Elem. Ja sam igrao 60 partija sa TK i rezultat mi je kolko_tolko dobar. Da li je to zbog +200pts ne znam. Pricajte stagod ocete ali nemogucnost marshiranja je veliki hendikep. Za one ljude koji vole da igraju dwarfovski bash i nije. Dakle, tih 200pts postoji zbog ljudi koji zele da se biju/taktiziraju. E sad, to sto ljudi vishe vole da chuvaju pojene, da se shtekaju i da imaju kansil je druga prica.

Meni kao TK samo smeta MC jer bash i nemam mnogo odgovora za nju. Ako bih uspeo da u matchupu izbegnem jednu od 3 MC armije (empire, chaos, ogres) ne bih ni igrao sa lajt kanselom.

Treba forsirati ovaj darkov predlog - jedan lajt kansil to timu.


A s druge strane imas tog HE koji ima +100pts. Koji sve radi bolje nego TK (osim hierotitana i pucanja). Da skuplji jeste al zato gaze.


Sa darkovim predlogom za lajt kasnil. Ja bih WE udario +300pts, bistemnima ostavio +200pts. TK i HE bih stavio +100
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Sat Feb 02, 2013 6:53 pm

HE treba da ima +50 poena na velicinu jedinica, ali nije mu potrebno na celu armiju. Star Dragon i Lord mogu da se eksplicitno navedu kao izuzetak od 25% za Lordove i sve je super.

Demoni su isto malo ofrlje odradjeni, zato sto se ocekuje nova knjiga.

WoC imaju novu knjigu i dobice novi AC.

Koliko je osisana mogucnost da VC prave detstar jedinice???

Koliko su postedjeni Ogri, kao jedna od najjacih armija prosle godine???
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Sun Feb 03, 2013 1:30 am

Izasla je nova knjiga za WoC, pa nesto gledam i imam par logistickih pitanja:

Question Posto je Andrija nas NPC, ko sem Kirgana zeli i spreman je da povede WoC na ETC? Ako je Mladen, ko je alternativa za HE? Kivi je takodje nesto pominjao, ali nije odavno?
Question Question Ukoliko bismo danas o tome odlucivali, Kirgan ima najvise poena tom armijom, ali Mladen ima ukupno vise poena od Kirgana. Ko bi u takvoj situaciji bio u prednosti.

Po svoj prilici, ako je pratiti prethodne godine, na ETC ce nove knjige (WoC i verovatno DoC) biti u blagoj prednosti iz dva razloga: bice blago undercompovane i igraci nece imati dovoljno iskustva protiv njih. To znaci da ce biti pozeljno imati ih u timu, ali i da igraci tih armija moraju debelo da se potrude da budu spremni da iskoriste prednost.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Sun Feb 03, 2013 7:12 am

Zar Josip ne igra sa HE?
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Sun Feb 03, 2013 10:32 am

Igra, eto odgovora na deo dela pitanja! Very Happy
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Brain Damage Sun Feb 03, 2013 12:43 pm

Samo da skrenem paznju na dve stvari, ja nisam nikad rekao da sam NPC i momentalno imam najvise poena sa WoC.

Sto se tice novih WoC izdati su dosta vremena pre ETCa i sa obzirom da su dosta popularna armija ne mislim da ce biti problem da im sastave dobar AC. Inperija je prosle godine bila najnovija armija, jedva da je imala ikakve restrikcije, a zavrsili su kao predzadnja armija po broju prosecnih poena, tako da izlazak nove knjige moze biti i otezavajuca okolnost.
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Sun Feb 03, 2013 12:57 pm

Nisi ti rekao, nego smo mi glasali za NPC, a ti si se kandidovao i pobedio.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Iskusinjo Sun Feb 03, 2013 3:06 pm

Ja sam za to da se prvo gledaju bodovi sa pojedinacnom vojskom, pa tek onda sveukupni poeni. Ako, recimo, Andrija ima vise poena od Kirgana sa haosom, a Kirgan sveukupno ima vise poena od Andrije - ondak predonst treba dati Serfezeu sa voriorima.

Takodje, mislim da smo se dogovorili da Andrija bude fild kapiten i da treba da igra, a Vlada menadzer ili npc. Posto je ovaj drugi silom prilika postao organizator Smile , treba nam novi NPC. Neka Andrija zadrzi pravo glasa na forumu (ne bi bilo lose da se malo aktivira tamo u debatama Wink ), jer je vec izabran i primopredaja titule je vec izvrsena i potvdjena, a novog obuzdavatelja (npca) da biramo. Steta je da nemamo tu funkciju, devetog igraca. Ipak se igra kod nas, a ne u nekoj poljskoj nedodjiji ili na Lamansu. Exclamation
Iskusinjo
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 205
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Blooden the Bloody
Race: Orc
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Maxa Sun Feb 03, 2013 3:38 pm

Pozdrav narode, evo i ja mlo da se oglasim Smile

Pre svega, prva i osnovna greska koju ste napravili je da kroz tok kvalifikacija ljudi menjaju armije s kojima igraju. Tako dolazimo u situaciju da ce neko zgrnuti gomilu bodova, i na kraju otici na ETC i igrati s armijom koju nije igrao 2 puta u zivotu pre toga, te se gubi smisao uvezbavanja za sam ETC kroz te kvalifikacije.
Trebamo se samo zapitati, da li pravimo najbolji etc TIM, ili se samo bijemo ko ce uci u taj neki tim.
Da li ljudi koji se sada kandiduju za tim imaju ideju kako se igra na ETCu? Da li je neko pricao o tome? Ja znam da ja nisam imao pojma prosle godine, i zato prosao kako sam prosao... Uzmite malo to u obzir ako zelite da se nesto uradi ove godine. Svi gledaju neki AR, placu kukaju, dok on zapravo nije toliko bitan za tim. Koliko sada vidim, pola tima ce na kraju izvuci neku od 2-3 vojske koje poseduju kako bi, eto, odigrali po svaku cenu Rolling Eyes
To je normalno do duse, al onda samo da znate sta da ocekujete od takvog jednog tima Smile

Ja sticajem okolnosti zbog raznih drugih obaveza i finansijske situacije, nisam mogao da ucestvujem na turnirima do sada, nadam se da cu odigrati sve sledece i probati da popravim taj neki plasman. Ukoliko ne uspem zeleo bih da se prijavim za NPCa, ali nisam koliko bi mene ljudi u timu ozbiljno shvatili na toj poziciji.

Uzdravlje Smile
Maxa
Maxa
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 384
Join date : 2010-03-22

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Sun Feb 03, 2013 4:30 pm

Maxa wrote:
Pre svega, prva i osnovna greska koju ste napravili je da kroz tok kvalifikacija ljudi menjaju armije s kojima igraju.

Ne, prva i osnovna greska je sto se i najgori plasman na "Velikim Turnirima" MNOGO BODUJE (pogledajte moje poene iz Zagreba, a ochajno sam prosao), a da bi otisao na velike turnire (citaj: zagreb, kmk, slavonski brod; i manje finansijski bitni Uprising i "veliki" BG turnir) trebaju ti em finansije, em 2 slobodna dana. Po istom principu ja sada koji sam stedeo pare za more, treba da uzmem te pare i da odem u neki 150+ ljudi turnir u nemachkoj/engleskoj i da ostvarim neko traljavo mesto, koje ce i dalje biti vise poena nego prvo mesto na Uprisingu.

Evidentno je da se za mesto u timu koljemo samo Novosadjani i mi Beogradjani (i Darko izvinjavam ti se Smile ). Inicijativa da se u BGu ima 2 turnira, a u Novom sadu isto 2 turnira je skroz korektna, i kao takvu je pohvaljujem jer ono sto znaci nama da dodjemo do NSa, isto znaci i vama, isti je finansijski/vremenski utroshak. Razumem i za aprajzing i BG "veliki" turnir. Ali uopste mi nije jasno zasto internacionalni turniri kao sto su Agram, KMK, brod ulaze u plasman u kvalifikacijama. Mislim ovo nisu fudbalske kvalifikacije za prvenstvo, u kojima fudbalski savez placa sve troskove puta/ostanka, NEGO je ovo svako placa svoje. Ako ove kvalifikacije znace da ljudi koji imaju para/slobodnog vremena imaju vise shanse, onda je to jako trulo, al sta ja znam valjda tako svet funkcionishe Smile .


@maxa - Ako osecas da mozes da kontrolises situaciju i da si 'up to it' Onda imas glas od mene.
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Iskusinjo Sun Feb 03, 2013 5:04 pm

Pa, bitne su i finansije i vreme (doduse, trebalo bi da budu u drugom planu). I to je isto pokazatelj koliko je ko spreman da se zrtvuje za ulazak u tim. Nije u redu da se neko vadi na to jer eto mu primer Darka i Svena. Ni oni nisu stajali najsjajnije, pa su se ipak stisli i otisli na turnir(e). Treba misliti i o 2014. Sta cemo kad turnir bude u nekoj vukojebini u Francuskoj? Mislim da ce interesovanje za ulazak u tim drasticno da opadne. Od svih kvalifikacionih turnira, jedino je Slovenija veci trosak, a tesko da neodlazak na njega moze da ti upropasti sansu za plasman u tim ako si bio dobar na ostalim takmicenjima.

Tesko da Maksa poseduje taj autoritet, ali ako bude odrzao neki motivacioni govor koji na suze tera kao onaj o alkoholisanju, u hotelskoj sobi - moze da bidne! Smile
Iskusinjo
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 205
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Blooden the Bloody
Race: Orc
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Brain Damage Sun Feb 03, 2013 5:52 pm

Stvarno mislim da kukanje, ironisanje i sprdanje na racun drafta koje se sad razvlaci po whf nije nikakav pritisak na AR komitet i to su i sami rekli (vise puta). Hteo bi da ostavim neki ozbiljniji komentar (ne poput onog finskog) ali bi voleo prvo da vidim vase komentare, da to nebi bilo samo moje vidjene istog.
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Sun Feb 03, 2013 6:09 pm

Iskusinjo wrote:Pa, bitne su i finansije i vreme (doduse, trebalo bi da budu u drugom planu). I to je isto pokazatelj koliko je ko spreman da se zrtvuje za ulazak u tim. Nije u redu da se neko vadi na to jer eto mu primer Darka i Svena. Ni oni nisu stajali najsjajnije, pa su se ipak stisli i otisli na turnir(e). Treba misliti i o 2014. Sta cemo kad turnir bude u nekoj vukojebini u Francuskoj? Mislim da ce interesovanje za ulazak u tim drasticno da opadne. Od svih kvalifikacionih turnira, jedino je Slovenija veci trosak, a tesko da neodlazak na njega moze da ti upropasti sansu za plasman u tim ako si bio dobar na ostalim takmicenjima.

Tesko da Maksa poseduje taj autoritet, ali ako bude odrzao neki motivacioni govor koji na suze tera kao onaj o alkoholisanju, u hotelskoj sobi - moze da bidne! Smile

To je tvoj stav, i ja ga postujem. Dal je bitno ko je ovde veci junak ILI da se oformi kvalitetan tim i nas beogradjana i novosadjana I da se solidno plasiramo na ovom ETCu koji se ipak odigrava kod nas, inace ne bismo vodili ove kvalifikacije. U pitanju je profesionalnost, tj. "Let the best player qualify" a ne "Ko je spreman da se zrtvuje". Naravno da ima veze sa tim sto je ove godine ETC u srbiji, i svaka chast vama koji ste predstavljali srbiju na prethodnim ETCima i uspeli da ovo postignete. Sledece godine nece biti tolika navala to je sigurno. Ono sto se takodje mora naglasiti je da zrtva nije svima ista, vec je zrtva svakom drugacija. Moj stav je da mi je trulo da neko ko nije dobio slobodan dan/nema para/splet okolnosti on bude u losoj poziciji. Slazem se sa darkom da tim treba da predstavlja zemlju, i kao takav ne treba da ima neke umobolnike u sebi alien .

Ja za sebe znam da cu se truditi i da se kvalifikujem 2014. Razlog zasto nisam prethodnih godina uopste bio zainteresovan je zato sto sam osecao da nisam spreman, tj. da nisam dovoljno dobar igrac.
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 3 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum