Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
ETC tim 2013 - Page 5 EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
ETC tim 2013 - Page 5 EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


ETC tim 2013

+12
Maxa
teclis
Slos
TheMarko
Iskusinjo
Jogurt
Dzon Vejn
kgkid
Largo
severian
igor_pancevo
Brain Damage
16 posters

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Tue Feb 05, 2013 10:09 am

Kada bi limit bio 130 poena, stekanje bi bilo jos izrazenije Very Happy. Zato sto bi onda mogao da igras na stekanje 3/8 partija, i da budes siguran da ces igrati jednako dobro kao oni timovi koji hoce da igraju na masakr 8/8 partija.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Feb 05, 2013 10:17 am

Cekaj sad da ja pitam nesto:

Problem sa MR je u tome sto neko ko povede banishment spam ne moze da ubije death star?

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Tue Feb 05, 2013 10:33 am

Ne, problem je sto neko sa "normalnom" listom (sto je kao nesto cemu taj ETC AC valjda treba da sluzi) ne moze da resi death star Wink. Mada bretonci nisu najgori primer, samo su jedan od primera.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Feb 05, 2013 11:22 am

Zvezde smrti su veliki problem. Ward 2+ je simbolican problem u poredjenju sa principom ogromne jedinice u kojoj se nalazi milion karaktera.

Postaviti definiciju zvezde smrti je prvi problem. Kako okarakterisati sta je prihvatljivo, a sta ne?

Kad se sretnes sa jedinicom od 24 Hamerera u kojoj su Lord, BSB i Runsmit i koja ukupno kosta 1000+ poena, ne mozes da kazes da je u pitanju detstar, jer se ta jedinica relativno lako resava i pucanjem i magijom i u CC.
Kad se sretnes sa tek nesto malo skupljom jedinciom u kojoj su 40 zombija, ubica vampir, i ceo prvi red sacinjen od eteral karaktera, sa BSBom u drugom redu, onda ces lako da kazes "detstar!".

Kada bismo definisali pojam na zadovoljavajuci nacin, bili bismo na pola puta da resimo problem.

Moje misljenje je da svako od nas vrlo dobro zna sta je to u armiji sto ne treba da vodi, jer nije fer. Treba samo da predjemo preko licnog, sitnog i kratkorocnog interesa, bez obzira da li nam je interes pobeda u partiji, skupljanje poena, tafra, ili stagod.

Velika slika je da zabava, igra, taktika, pa i pobede pocinju tamo gde se sirac zavrsava.

Svako bi zato trebalo da pocne od pravljenja AC za svoju armiju.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Tue Feb 05, 2013 12:01 pm

To sto ti pricas je savrseno u redu kada se igras u "kontrolisanom okruzenju". Npr. ti i ja smo prijatelji koji se igraju svaki dan i dogovorimo se "e vidi, nemoj ovo da uzimas smara", ja ti odgovorim "ok, ti nemoj ono, jer to smara". Ali to pada u vodu kada odes da igras lige / turnire / sve ono sto nije kontrolisano okruzenje.

Konkretan primer koji si naveo se izuzetno lako resava jednom recenicom: "mozete imati max 1 karaktera u jedinici, plus BSB".

Problem sa definicijom toga sta je deathstar lezi u tome sto je nova edicija tolika rupa od edicije, da ne mozes da kazes "e ovo je prejako". Jer jednostavno ima previse rupa. Po mom misljenju, prva od rupa jeste mogucnost multipliciranja choice-va. Kako jedinica, tako i karaktera. Druga rupa je mogucnost da imas i caster i fight lord slotove. Treca rupa je mogucnost da imas vise od 1 karaktera u unitu. Cetvrta rupa je nacin na koji sada radi stubborn. A to je samo pocetak spiska. Pocetak spiska zapravo pocinje kod cinjenice da GW ne pise pravila za turnire, nego za igranje.

Bice vrlo uskoro AC za sledecu WH ligu u Zmaju, pa se nadam da ce se barem vecina tih problema razresiti Wink.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Floigl Tue Feb 05, 2013 12:12 pm

Pre nego sto se pristupi izmisljanju sistema za kvalifikafiju, treba prvo videti da li ima 8 ljudi spremno da da 400+ eura. Posto ranijih godina nije bilo. Ako nema ni osmorica, kvalifikacije su totalno besmislene
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kirgan Tue Feb 05, 2013 12:22 pm

Ako budem imao posao, bez problema Twisted Evil
kirgan
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 49
Join date : 2010-11-10
Age : 51

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Feb 05, 2013 12:32 pm

Ne, ne, ja upravo i pricam o "nekontrolisanom" i o turnirima.

Ako ti znas svoju armiju (jednu ili vise) ti najbolje znas sta je "rupa", a sta takticka varijanta. Takodje najbolje znas kako da to iskljucis, a da ne ojadis armiju. Treba samo da budes iskren. Ne treba ja da ti kazem "nemoj to..."

Onda kazes sta i kako da se prepravi. Mi to kompajliramo u dokument, uzmemo neke zajednicke imenioce i gurnemo ih u opste restrikcije... I eto ti odlicnog AC. Tako nacinjeno, mozemo da gurnemo i pred ETC kapitene na glasanje.

Problem je sto sve padne u vodu kada umesto realnih i iskrenih komentara ljudi ovome pristupe kao spisku zelja na temu kako da oslabe protivnike, ne dirajuci pritom nista od svojih igracaka...

Primer:
Ja sam odavno rekao da kod Patuljaka treba zabraniti turnirsku upotrebu:
1. Toreka
2. Gunline lista (4 masine max, GT 0-2, 45 strelaca, AoD je masina). U tom smislu, ovo sto su sada uradili je potez ka ohrabrivanju lista bez AoD, ali nisam siguran koliko je dobar.

Da bi liste bile raznolikije treba uraditi i:
1. Zirokopter treba da nema pogotke na 4+ i da se racuna u max. 4 masine/templejta. Alternativa je sadasnja: ima pogotke na 4+ i ne racuna se u max. Nije losa, ali mislim da bi prvo bilo bolje.
2. Flame Canon treba da dobije neki domet (18" najbolje, ili makar onaj iz knjige, od 12"). Za 5 poena vise Haos Patrljci imaju domet 24"!

Mozda ovo ne izgleda kao nesto, ali ove izmene povlace za sobom mogucnost igranja razlicitih strateskih opcija, a samim tim i drasticno razlicitih armija. Varijacije su nesto sto treba ohrabrivati i to je generalni cilj svih koji su ukljuceni i u ETC.

Razlika izmedju mojih i ETC predloga nije velika, ali postoji i moji su stroziji. Very Happy
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Dzon Vejn Tue Feb 05, 2013 1:40 pm

Floigl mislim da gresis - na BG kvalifikacijama ce se pojaviti 19 ljudi za sada. To je vise nego sto je bilo na "velikom turniru". I to nema veze sa time sto su kvalifikacije. Ista prica je i za 40k mini kvalifikacione turnire - na njih dolaze i ljudi koji ne zele uopste da igraju u reprezentaciji. Dakle to sve stimulise igranje. A to je po defaultu dobro.

Sto se tice dobrog AC-a:
Stavka 0: Limitiras da je sve u listi 0-1, osim ako nije drugacije naznaceno. Dupliranje "next best choice-a" je osnovni problem.
Stavka 1: Onda taj limit od 0-1, povecas na 0-2 samo za core, on foot, rank&file, sa full command, trupere, koje nemaju nikakvo pucanje, niti neke dodatne gadosti.
Stavka 2: Ogracnicis sve shooting unite na 10 modela max. Pojedine na 20 (npr bretonija). Time dodjes do toga da imas max ~40 pucanja (wood elf nesto malo vise ~50).
Stavka 3: Ogranicis magiju kao na ETC. Ogranicis ward save od magije na 4+ max, no matter what.
Stavka 4: Ogranicis unite da mogu da imaju uz sebe max 1 karaktera + BSB.
Stavka 5: Ako uzmes magic lorda, ne mozes combat lorda.
Stavka 6: Ogranicis unite kao za ETC (broj modela i poena)

Plus tu i tamo par sitnih izmena, ali to je osnova. Ako danas budemo imali konacnu verziju AC-a za sledecu ligu, postovacu veceras ceo spisak.

Sta si ovime dobio? Pa ogranicio si sve gadosti. Npr. ne mozes da imas 7-8 snajpera i 3 topa u imperiji. I dalje mozes da imas dosta pucanja (40 razlicitih vrsta pucaca, od svake masine po jednu, itd), ali ne mozes da imas sve ultimativno. Ogranicio si da neko ne moze da uzme 200 eteralaca, sto karaktera, sto obicnih. Ogranicio si da ne mozes da imas unit od 1500 poena. Sve neke gadosti si resio. A i dalje nisi zabranio sve zivo. Mozes da imas i MC, i konjicu, i masine i pucace i snajpere, i magove, i CC, samo sve u ogranicenim kolicinama. I cak se premisljam da li je dobar predlog da ide 3000 poena uz sve ove izmene. Jer onda kad ubacis sve najbolje, zbog 0-1 ogranicenja moraces da predjes i na nesto sto nije "najbolje".

Kazem - ako danas utanacimo sve detalje, stavicu vam predlog i ovde.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Tue Feb 05, 2013 2:00 pm

Floigl wrote: Posto ranijih godina nije bilo. Ako nema ni osmorica, kvalifikacije su totalno besmislene


Ranijih godina ljudi iz BGa nisu bili zainteresovani. Ako nastavite sa ovakvim rezonovanjem meshanja baba i zaba, imate jos jednog manje zainteresovanog. Uostalom jako mi je tesko da izrazim misao na forumu, pitajte me uzivo Neutral

teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Jogurt Tue Feb 05, 2013 2:34 pm

A zasto ne WE da imaju +300pojena?

Sto se tice MC, oni stvaraju problem. Problem je sto su stvarno jaki sa odlicnim WS, odlicnu kolicnu rana i napada, brz movement i swift stride. Tesko je pobeci od njih a tesko ih je i ubiti. Realno su prejeftini za ono sto rade, cak i ako drze bok. Monsteri su skuplji a znacajno slabiji.

Kad gledas da su demigrifi i mournfangovi jaci jedan protiv 2 treekina, a treekin je skuplji od oba onda bi Wood Elfovima dao plus +2400 pojena a ne +300. Od prosle godine u ovo vreme, i sada Wood Elfovi su se znacajno oslabili jer su tada mogli da igraju protiv vise protivnika, kao WoC, Imp, itd. Sada se muce protiv mnogo lista.

Zato cu ja verovatno u nedelju igrati s WoCovcima. Plakacu sto cu ostaviti WE kad su po meni lepsi za igranje ali ako ne dobiju novu knjigu ne mogu da se takmice na ETCu i netrebaju da se igraju na ETCu. Nisu nesto pojacani u kompu kao sto ljudi misle, 70 strela ne ubija ni jednog MCa. Ako ne dobiju ni jedan boost vise ili da se ne promenu ostarela pravila u njihovoj knjizi onda ne trebaju da se vode.
--------------------------------------------------------------------

Ja verujem da one armije koje treba da se vodi na ETC treba da budu u kombinaciji. Da 3 liste budu counter za light council, da 3 liste budu rush liste, da 1-4 budu draw liste, da neke of tih liste budu pucacke jake protiv chaff liste.

To treba da se sedne i izracuna i da se skupe podatci o meti. Treba da vidimo kakve kombinacije mozemo da izvedemo.

Na primer rush liste, da bude
-WoC lista sa crusherima i 2 konjice i puno chaffa.
-Ogrovi standardni sa max mournfangova i irongutima
-Bretonska rush lista sa dobrim MR protiv light councila
-Mozda demonska rush lista sa bannerom protiv lighta ili skaven bell lista.

Draw liste
-Patuljci koji mogu uvek draw izvuci sa combat elementima i dobrim dispelom protiv light councila
-Vampirska draw lista ali sa jakim vampirom za combat i necromancerom i malim necromancerom i puno chaffa bez monstera da mogu da izdrze light council
-Mozda lizard avoidance lista sa puno pucanjem i jakom magijom ili imperijalska lista sa jakim pucanjem i magijom ali sa konjicom za core umesto BS pucanje.
-Neka light council lista sa jakim combat elementom kao He zmaj ili puno white liona.


Ako uzmemo tako nesto onda imamo 4 liste koje mogu da izvuku neresno i stavimo ih na pikove da izvucemo vojske koje smetaju rush listama. Draw liste da budu dovoljno jake u combat fazi. Onda rush liste da idu i skupe pojene. Ako se potrefi da neko ne moze da igra sa svojom armijom onda nek nauci drugu ali realno ja mislim da bi vecina nas mogli da pokupimo bilo koji armiju i da krenemo da igramo sa njom.



Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Feb 05, 2013 2:44 pm

Floigl wrote:Pre nego sto se pristupi izmisljanju sistema za kvalifikafiju, treba prvo videti da li ima 8 ljudi spremno da da 400+ eura. Posto ranijih godina nije bilo. Ako nema ni osmorica, kvalifikacije su totalno besmislene

Ne vidim ja nista lose u kvalifikacijama, ako ste ih se vec prihvatili. A na kraju na ETC ce ici 9-10 najboljih sa 400 evra u dzepu i dovoljno volje.

Bio sam ja za skotski sistem, pri cemu bi uspesnost kapitena jednostavno bila ocenjena. Rezultat od prethodne godine se pogleda, pa ako se ponovi, onda se diskutuje o drugim stvarima vezanim za njegov rad. Ako je popravljen rezultat, znaci nesto je bilo dobro. Ako je rezultat pokvaren, kapiten se sam povlaci i bira se drugi.

Hrvati su se odlucili za takav sistem. Mi smo se odlucili za demokratiju. Glasali za Kapitena, saglasili se da Kapiten ne igra vec se fokusira na formiranje tima, uparivanje i koordinaciju u toku igre... Sada to mora da se postuje. Andrija je Kapiten izmedju ostalog i zbog toga sto smo smatrali da ce da ostane u timu i kada se ne bude igralo u Srbiji, jer je vec dokazao da zeli i da moze da ide, te da ce na taj nacin garantovati kontinuitet tima. Cemu sada opricavanje na istu temu? Cemu sada delimicne memorije?

Ove godine svi konkurisemo, ove godine svi hocemo, ove godine ide ko zasluzi, ove godine nas vodi Andrija, ove godine tim treba da ima svih 10 clanova, jer smo u mogucnosti. Dogodine ce ici ko bude mogao, hteo i zasluzio. Dogodine ce nas predvoditi neko ko bude bio siguran da ce da ide. Mozda to bude Andrija, mozda Maksa, mozda Mladen, mozda Nikolic, ili Ota... Dogodine cemo imati onoliko clanova koliko budemo mogli da priustimo, a nadam se da ce to opet bit svih 10, ili bar 9. Ako ne bude dovoljno, opet cemo zvati Bugare. Wink
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Tue Feb 05, 2013 10:17 pm

kgkid wrote:
Floigl wrote:Pre nego sto se pristupi izmisljanju sistema za kvalifikafiju, treba prvo videti da li ima 8 ljudi spremno da da 400+ eura. Posto ranijih godina nije bilo. Ako nema ni osmorica, kvalifikacije su totalno besmislene

Ne vidim ja nista lose u kvalifikacijama, ako ste ih se vec prihvatili. A na kraju na ETC ce ici 9-10 najboljih sa 400 evra u dzepu i dovoljno volje.
)

Ja sam kriv sto slabije kapiram, tj. glup sam.

teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Feb 05, 2013 11:48 pm

Pitaj me licno, da ne davim ovde. Niceg zlog nema u toj recenici, samo iznosim ocigledno. Wink
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Largo Fri Feb 08, 2013 11:28 am

Dzon Vejn wrote:

Sto se tice dobrog AC-a:
Stavka 0: Limitiras da je sve u listi 0-1, osim ako nije drugacije naznaceno. Dupliranje "next best choice-a" je osnovni problem.
Stavka 1: Onda taj limit od 0-1, povecas na 0-2 samo za core, on foot, rank&file, sa full command, trupere, koje nemaju nikakvo pucanje, niti neke dodatne gadosti.
Stavka 2: Ogracnicis sve shooting unite na 10 modela max. Pojedine na 20 (npr bretonija). Time dodjes do toga da imas max ~40 pucanja (wood elf nesto malo vise ~50).
Stavka 3: Ogranicis magiju kao na ETC. Ogranicis ward save od magije na 4+ max, no matter what.
Stavka 4: Ogranicis unite da mogu da imaju uz sebe max 1 karaktera + BSB.
Stavka 5: Ako uzmes magic lorda, ne mozes combat lorda.
Stavka 6: Ogranicis unite kao za ETC (broj modela i poena)


Znam da je ovo predlog ali moram da kažem. Druže nije osma edicija za tebe.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Wed Feb 13, 2013 12:25 am

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=18&t=111236&view=unread#unread

Sto se tice ovog glasanja, ma koliko ono izgledalo nebitno, ja bih glasao da bude Otvoren za citanje taj deo foruma. Glavni argument: Treba znati sta se desavalo da bismo mogli da glasamo za eventualni reizbor clanova AR tima.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Brain Damage Mon Mar 04, 2013 11:30 pm

Mislim da tim treba da se sastavi do kraja aprila, da bi ljudi mogli da oslobode potrebno vreme u avgustu, smisle i uigraju liste na vreme, nabave figurie... . Ako sam dobro razumeo 13.-14. aprila je Spring Gathering. Pa imajuci to u vidu voleo bi da sad dogovorimo koliko jos jednodnevnih turnira mozemo organizovati kao njihove tacne dadume i mesto.
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Largo Tue Mar 05, 2013 11:07 am

Podržavam,

Do početka maja mora se imati tim.
Kasnije isti se može menjati ako se desi nešto ne predviđeno. Ali kostur tima se mora imati.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Tue Mar 05, 2013 12:07 pm

Largo wrote: Ali kostur tima se mora imati.

Danke danke Laughing . Prenecu i jagoshu Wink
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Mar 05, 2013 1:21 pm

Kapiten bira tim i odradice kako god zeli, ne mesam se, samo jedan praktican savet:

Predvidite 2-3 igraca vise za tim, kao rezervne igrace. Tako u aprilu suzite izbor sa sadasnjeg na (naj)uzi. Onda imate vremena da testirate taj tim, da vidite kako igraci igraju kada su zajedno, kako se slazu armije i igraci, da se "peglaju" liste i da se, na kraju, prijavi tim od 8 igraca i NAJMANJE 1 neigrajuceg, koji ce da uparuje i prati stolove. Konacnu odluku o timu bi trebalo da donese Andrija tek pri predaji rostera, jer treba videti kako ce da se pokazu i nove knjige koje ce da se igraju (WoC i DoC sigurno, HE mozda).

U aprilu bi trebalo i da se odabrani igraci odluce za armiju koju ce da vode i da se nakon toga vise ne eksperimentise.

Taj tim bi trebalo da odigra posle toga sto vise timskih partija, a najbolje bi bilo da oni koji otpadnu pomognu timu tako sto ce da formiraju drugi tim (timove) i da ih onda muce u timskim treninzima. Wink

kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kirgan Tue Mar 05, 2013 1:33 pm

kgkid wrote:Kapiten bira tim i odradice kako god zeli, ne mesam se, samo jedan praktican savet:

Predvidite 2-3 igraca vise za tim, kao rezervne igrace. Tako u aprilu suzite izbor sa sadasnjeg na (naj)uzi. Onda imate vremena da testirate taj tim, da vidite kako igraci igraju kada su zajedno, kako se slazu armije i igraci, da se "peglaju" liste i da se, na kraju, prijavi tim od 8 igraca i NAJMANJE 1 neigrajuceg, koji ce da uparuje i prati stolove. Konacnu odluku o timu bi trebalo da donese Andrija tek pri predaji rostera, jer treba videti kako ce da se pokazu i nove knjige koje ce da se igraju (WoC i DoC sigurno, HE mozda).

U aprilu bi trebalo i da se odabrani igraci odluce za armiju koju ce da vode i da se nakon toga vise ne eksperimentise.

Taj tim bi trebalo da odigra posle toga sto vise timskih partija, a najbolje bi bilo da oni koji otpadnu pomognu timu tako sto ce da formiraju drugi tim (timove) i da ih onda muce u timskim treninzima. Wink

Agree, samo treba tacno videti restrikcije sto pre... Twisted Evil
kirgan
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 49
Join date : 2010-11-10
Age : 51

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Largo Tue Mar 05, 2013 3:01 pm

Mislim da :"da vidite kako igraci igraju kada su zajedno, kako se slazu armije i igraci.", nema mnogo smisla. Igrač treba da igra kako mu kapiten kaže, tu nema mesta za kako igrači igraju kada su zajedno. Preciznija definicija je da se vidi kako tim funkcioniše zajedno. Da li imamo dovoljno štekera, dovoljno hardhitera i jednog ili dva all around igrača koji mogu na sve protivničke armije (znači mogu protiv heavy magic i heavy shooting ili oba).
Propozicija bi bila idealna da imamo 2 all around, 3 štekera i 3 killera.
Tim koji se odabere do kraja Aprila je finalan i samo u slučaju nesrećnog sličaja ili goreg bi trebalo da se menja. END OF STORY.
Možemo da imamo rezerve ali one ipak samo to i ostaju - rezerve.

Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kgkid Tue Mar 05, 2013 3:16 pm

Largo wrote:
Propozicija bi bila idealna da imamo 2 all around, 3 štekera i 3 killera.

Ja bih rekao 1-2 stekera, 3 killera i 3-4 univerzalna.

Sad, mnogo je teze proceniti koja armija sta treba da radi. Tu ne zavisi samo od rase, vec i od konkretne liste.

Mi sada vrlo malo uticemo na AC, sto znaci da ce opet da bude mnogo stekerskih armija sa jakom magijom. I Andrija, vidi da se izbaci 5 masina za Patuljke... Posto je sada prebaceno na Kapitene samo da se oglasavaju, ja ne mogu vise da trtljam o tome... Very Happy
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  teclis Tue Mar 05, 2013 4:01 pm

kolko vidim jedanestoro ljudi se takmichi za tim. Ko je od toga shtekara? patuljak? Da li je potencijalnih 2 andeda u timu dobra stvar?

Kolko razumem demona moramo imati jednog. Pacova isto. Haotika isto. Patuljka isto.
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  kirgan Tue Mar 05, 2013 4:10 pm

Mislim da je Carstvo i HE su MUST HAVE takodje Twisted Evil
kirgan
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 49
Join date : 2010-11-10
Age : 51

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

ETC tim 2013 - Page 5 Empty Re: ETC tim 2013

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum