Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
Uprising 2012 Utisci EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Uprising 2012 Utisci EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Uprising 2012 Utisci EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Uprising 2012 Utisci EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Uprising 2012 Utisci EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Uprising 2012 Utisci EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Uprising 2012 Utisci EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Uprising 2012 Utisci EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Uprising 2012 Utisci EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Uprising 2012 Utisci

+7
maya
teclis
Largo
severian
igor_pancevo
Dzon Vejn
kgkid
11 posters

Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Uprising 2012 Utisci

Post  kgkid Mon Mar 05, 2012 9:20 am

Verovatno jedan od najboljih Ustanaka do sada! Cista 11 za organizaciju!

Pet prelepih partija protiv pet ekstra protivnika cini 100% ucinak. Bilo je tu pobede, neresenog, poraza, ali je bilo prijatno, izazovno i nema coveka koga ne bih voleo vec sutra da sretnem preko stola!

Prostor je dobar, mada pomalo hladan i nesto zguzvaniji nego sto bi bilo idealno. Daleko bolje od SPENSa, a malkice losije od one sale iza. Sa promotivne strane, benefit je neosporan u odnosu na obe alternative i nadam se da ce iz cele price izaci bar jos neki novi igrac!

Kafana? Ljudi nemojmo se zezati, ne trebaju vama nikakve kafane i klubovi! Provod u samoj Valhali je bio odlican. Druzenje uz malo pica i klopu, u opustenoj atmosferi, uz timske igre i operske pevace nema premca! Eto, bar ste jedno pitanje za sledeci Uprising resili! Very Happy Hvala svima na tome sto niste izvizdali moje falsiranje u mikrofon, nadam se da cu jos falsirati dogodine!

Sto se tice mog tima, zahvalni smo na priznanju za koje znamo da je moglo da ode i nekom drugom, opsti utisak nas iz KG je da se buduci Ustanci ne mogu propustati!

Eto, neko je morao da pocne! Hvala vam na svemu, da nam jos dugo organizujete ovakve provode!Very Happy

EDIT:
Ne secam se da je u poslednjih X godina bio turnir na kome su se videle sve rase! Na ovom su SVE bile predstavljene, sto svakako pokazuje kvalitet pravila turnira. VC restrikcije svakako jos treba da se dorade, narocito kod karaktera, ali generalno broj Eterala i vristavaca nije bio problem, tako da mislim da je taj deo solidno odradjen. Voleo bih da sam igrao protiv nekog od VC sa novim sandjamama (Nikolic se ne racuna, protiv njega UVEK volim da igram, ali on vodi tradicionalniju listu kojom razbija!) jer bih onda imao konkretnijih predloga za AC.


Last edited by kgkid on Mon Mar 05, 2012 12:37 pm; edited 2 times in total
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  Dzon Vejn Mon Mar 05, 2012 10:23 am

Evo i ja kao (polunemi Razz) posmatrac da vas pohvalim. Prostor je zaista mnogo bolji od ovih prethodnih (poredjenje sa SPENSom bi bilo... dobro, necemo porediti sa SPENSom Very Happy). Ona hala pozadi jeste bolja (jer je prostornija), ali tamo vas niko ne vidi. Ovde sam stekao utisak da je ipak dosta ljudi videlo o cemu se tu radi Wink. Sto se tice temperature - meni je bilo taman kako treba, sto znaci da je u stvari bilo malo hladno Very Happy.

Rulespack cu morati da vam prokomentarisem Razz (iako znam da vi necete odustati od njega... mislim, to je ok, vi imate te turnire sa ETC ogranicenjima i to je to). Ne igram vise WH, pa nisam najbolje upucen u pricu kakve sad sve karakondzule postoje, ali vampir koji ima uvek da re-rolla to hit, snagu 8, protivnik re-rolla usepsne wardove, 5 napada, za svaki wound koji napravi - jos jedan napad sa svime navedenim, poison, neku regeneraciju na 5+, i ward 2+ od vatre - pa meni tu deluje da nesto nije ok Very Happy. A koliko sam cuo, to nije najgora varijanta Very Happy. Mada koliko sam setao oko stolova - primetio sam da sada svaka armija ima (barem jednu) stvar koja ima 3 strane pravila i na dnu zvezdicu: ako smo nesto zaboravili, slobodno dopisite sami Very Happy. Ono sto hocu reci je - nisam stekao utisak da je tu ista ograniceno, vec, kao i uvek, da su sjebani neki ljudi koji bi se lepo igrali, a muchkini su opet nasli "next best thing" Wink.

Koliko sam primetio, i ovaj put je bilo neofarbanih armija, sto je meni najveca zamerka svih nasih turnira... mislim da bi trebalo raditi malo na tome da se farbanje malo propagira Wink. To se posebno odnosi na one armije koje su bile potpuno neofarbane. A one koje su imale 3 boje bi mogle makar malkice da porade da se tu nadju bar jos neki ink i brush Wink. Razmislite o tome da i vi organizujete nesto poput one kampanje u farabanju koju sam ja organizovao Wink. Ili se pridruzite sledeci put Wink (mada i sada ima jos barem 1 prazno mesto, ako ima zainteresovanih). Evo ja mogu po sebi da kazem - mene je to nateralo da ofarbam, u ovih 7 kola do sada, vise figura nego sto sam ofarbao u prethodnih par godina Wink. Prilicno sam siguran da cu do kraja kampanje imati ofarbanu celu moju imperijalnu armiju Wink. Tako bi mogli i ostali Wink.

Mislim da vam je lose bilo sto ste malo lagera spremili za turnir, posebno sto su tu prolazili i neki ljudi van ove price. Ja recimo nisam imao sta da kupim (jer sam sve sa lagera ili vec imao ili me uopste nije zanimalo Very Happy). Gace za dominion nemate Evil or Very Mad . Prezentacije boardgamesa su vam takodje bile slabe (mada kontam da nije imao ko da vam podrzi tu pricu, sto se tice ljudstva) - video sam svega par igara (bang, jos nesto sa karticama sto se igra u mnogo ljudi, karkasonu No No No , i one robote (roboti su doduse ekstra Very Happy)). To je moglo biti malko bolje, ali bice dana za megdana Wink. Mozda sledeci put da se malo unapred porazmisli i o organizovanju nekih boardgames dogadjaja Wink (mislim prevashodno i na neke ozbiljnije igre... ne na karkasonu Very Happy).

Overall utisak je dosta dobar bio Wink.

edit: slika imam puno, pa ne znam kako bih to postavio, ali videcu da vam postavim par zanimljivih Wink.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Sve naj

Post  igor_pancevo Mon Mar 05, 2012 4:37 pm

E posto mi je ovo bio prvi ozbiljan turnir na kome sam ucestvovao - stvarno sve najbolje mogu reci. cheers
Organizacija je bila dobra, kao i table sa terenima.
Meni nije bilo hladno Smile
Samo smo bili malo umorni jer smo rano krenuli u subotu, al dobro, sledece godine dolazimo u petak.
Sto se tice ostalih igara, iskreno osim WH nista drugo nisam ni gledao Smile
Sto se tice samog warhammera turnira- nemam zamerke za pravila Cool Cool Cool I verujem da moja Imperija najvise dobija od istih Wink
Jako mi je samo zao sto sam morao da izgubim petu, finalnu partiju za 1. mesto turnira zbog lose srece u kockicama - al dobro.. Crying or Very sad (stormbanner 3 poteza za redom na 4+ aktivan, 14/15 puta artiljerija nije dobila 4+, dve magicne faze sa 2x1 kockica, tenk imp. hits 5xd3=5..) itd.. scratch
Sve u svemu, jedva cekam sledeci turnir, nadam se da cu videti sve iste ljude, druzenje je bilo super.
igor_pancevo
igor_pancevo
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-05
Age : 36
Location : Pancevo

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  severian Mon Mar 05, 2012 5:07 pm

Što se tiče igara na table problem i nisu bili ljudi nego logistika. Sajam nam je zakinuo deo obećanog prostora i stolova tako prosto nismo imali mesta gde da smestimo šta smo sve mogli.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  Largo Mon Mar 05, 2012 5:50 pm

Bilo je super.
Možda 5 najboljih partija koje sam odigrao i posledjih par godina. Pohvala organizatorima i učesnicima.
Objavite listu Smile
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  teclis Mon Mar 05, 2012 9:33 pm

uff da, stvarno dobro druzenje i lemanje u novom sadu. nas tim iz BGa osvojio 3. mesto, a clanovi tima su ukupno osvojili 4 diplome Smile. dolazim ponovo sigurno i sledece. jedina zamerka je pice - jedini put kad sam hteo neku vodu da popijem nisu imali case. sve ostalo je bilo super.

utisci bitke:
1. partija protiv Pavela pacova. inace moja prva partija protiv pacova (nisam igrao protiv njih ni u 6. ni u 7. ed) prvi potez smazao mi je 2 beshtije i katapult mi se unistio. pokusao sam baciti vortex 4 poteza i sa +7/8 na casting i dalje mi je dispelovao, i jedini put kad sam bacio a da je proso ubio bi mu ~100modela dobio sam misfire. sjajan protivnik sve u svemu. u jednom trenutku je bilo neizvesno al na kraju masakr za njega 1700pts
2. partija protiv HE. lik uopstenije uopste bio zagrejan za igru, a da se razumemo mojih 3 jedinica kocija smazu vilenjaka za dorucak. 2200 za mene
3. partija protiv gushtera novosadjanina - losa postavka neprijatelja. ja mu sve ubijem na tabli osim 2 bloka saurusa do tamo nekog 5. poteza a on meni katapult samo. i tu u petom potezu se hierophant ubije miscastom i uzme jos ~500pts na tome. na kraju pobeda za mene
4. odbrana krstaskog pohoda - srpski vitezovi ISKUSINJO vs tomb kings. do 3. poteza ja mu sve ubijem na tabli osim deathstar jedinice REALMOVCA, a on meni jedne ptice. i tu napravim najvecu gresku ono kao ikada. umre mi hierophant tako sto je iskusinjo rutinski odigrao combat, i armija pocne da se raspada. ubije mi i generala i sve tako nesto i na kraju 200pts za bretonca. odlicna partija i vrlo neizvesna od tog trenutka.
5. protiv WoC iz kragujevca - ja njega usporavam, pucam, zrtvujem ptice. on dobio 3+ ward na chosenima. napravio sam veliku gresku - on je sa warriorima pao Terror bombu i moga sam da ga unistim jurisom skorpije, ali zaboravio sam jbg. u 6. potezu otkrije tako on meni bok sa chosenima => ja ga chargujem sa kosturima u bok i sa mamutom u front. ubijem ja njemu BSBa sa posadom mamuta (nije imao srece pao je ward na 3+) i zatim padne i break test i ja ga stignem. bio bi draw da se to nije desilo. elem +700pts za mene na kraju. posle partije smo saznali da je imao stubborn na 8 doduse bez RRollla.

na kraju zavrsio sam 13. sa jako cheaterskom etc TK listom. napravio sam par VELIKIH gresaka, pokazavsi time da sam neiskusan i nekocentrisan igrac i dalje. ja sam zadovoljan s obzirom da sam jedino izgubio od pobednika turnira.
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  maya Mon Mar 05, 2012 9:43 pm

junioru i meni je bilo extra Smile

ja se napazarila majica (da je bila jos koja bela pazarila bih i vise Wink), naskljocala gomilu slika koje mogu da donesem do kluba na nekom usb-u ako bude interesovanja, okacila nesto slika na firmin forum nakome sam propagirala celokupno desavanje i tako to Cool
zao mi sto nisam imala prilike da sednem pa na miru isprobam neku od igara, ali morala sam da pazim na nemirka cyclops

junior se lepo igrao figuricama pa je tim povodom osvanuo i u novinama - doduse sa pogresno napisanim prezimenom, al da ne zakeramo Rolling Eyes
vidim da je vreme da krenem da skupljam pare kad mi se jedan dan pojavi sa spiskom vojske koju bi hteo da krene da skuplja farao

edit: objavite listu
maya
maya
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 190
Join date : 2010-03-15

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  kgkid Tue Mar 06, 2012 11:45 pm

kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  Largo Wed Mar 07, 2012 4:50 pm

Ajd da probam da napišem neki battle report:

1. partija protiv Nikole Nikolića VC
Sve u svemu dobra partija, on napreduje ja čekam povoljan trenutak za juriš (gle čuda ja čekam). Juriš u jedinicu kostura sa Necromancerom u drugom potezu, over run ali suviše kratak u drugom potezu dobijam u bok black coach. U mom trećem potezu kočija umire od čistog CR. U trećem potezu sam spašavao autobuz sa seljacima, juriš u bok grave gard sa vampirom. Ako ništa drugo zadržao sam ih moj i Nikolin potez. U trećem Nikolinom potezu gubim jedan katapult i Black knights jurišaju u autobus. Naravno ništa se nije desilo u jurišu a ja nisam uspeo da napravim dovoljno rana da ih ubijem u jednom potezu. U mom četvrtom potezu ubijam vitezove i okrećem autobus prema grave gard. Nikola mi postavlja spirit host da mi skrene juriš sa grave garde i ja narano juriša u spirite. U petom potezu dobijam flank charge od Nikole sa 35 grave gard u bok autobusa. U Nikolinom 5 i mom 6 poteru su gralovi sa 5 karaktera ubili gardu (lucky savage beat of horror na svim karakterima) je pomoglo.
6 Nikolin potez stiže Vampir lord to gralova i počinje razmontiravanje izgubio sam u tom kombatu 1300 poena. 18:2 za Nikolu

2. partija protiv Marjana i WoC
Ovde nema mnog smisla ni pričati. Imao sam sreće nije dobio kombo sa war shrine u nultom potezu. Juriš gralova od oko 27 inča i masakr chaos chosena.
Jedan war shrine beži i over run u hellcannon
20:0 za mene

3. partija je bila interesantna protiv Gabora i njegove point denial armije O&G
U stilu ludih Bretonaca od koji ne znaš šta možeš da očekuješ uspeo sam da iznenadim gabora i da pucanjem mu odstrelim dobar deo armije.
Od bretonskih strelaca su stradala 2 katapulta 2 trola i jedinica kočija.
Gralovi su poginuli od doomdivera ali su karakteri preživeli i to se pokazalo kao propast za Gabora. Lord je sam ubio dva doom divera i trola. Drugi lord i BSB su uspeli da samelju jedinicu kočija i goblina. Seljaci su pošteno istukli savage orke tako da su precizni pogotci katapulta osigurali da dobijem 50% poena.
Sve u svemu 14:6 za mene

4. partija je protiv mog ljutog protivnika Lovreta i gle ponovo VC

Sve u svemu ovde mogu da zahvalim Mladenu na pobedi jer je toliko uplašio Lovreta mojim jurišom da se lovre zakopao u ćošku koji ograđuju reka i jezero. Moj prvi juriš je propao sa gralovima ali zato u drugom potezu juriš na šišmiše over run u zombije i u 2 potezu moga protivnika mrtvo 60 zombija. treći moj potez sam potrošio da ubijanje zombija pucanje po terrorgastu i castanju transformation of Kadon (imao sam sreću da bacim magiju 3 puta i da tri puta ma miscast listi ne dobijem ništa strašno) Lovre se trudio da mi dispeluje transformaciju ali bez uspeha. Time sam obezbedio da on u svojoj magic fazi je bezopasan. Sve u svemu u nekom petom potezu se sve završilo kada su gralovi preživeli juriš konjice sa 3 vampira i jedinice zombija. Dalje je usledio juri mountai chimere u leđa strelaca u bok i Puff vampira više nema. 20:0 za mene.

5. partija je protiv WE.

Kako ja mrzim WE. Zaboravio sam da imam magično orižije više puta, nećkanje oko juriša, loša sreća sa rolanjem i naravno njegov lord kojeg pogađaš na 6 i stuborn je na 10. uspeo je da me probije po boku sa 3 konjice i ubije mi sve osim gralova.
12:8 za njega
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  kirgan Wed Mar 07, 2012 9:36 pm

Meni su partije bile extra sto se ljudi tice al protiv nekih lista nikad vise bez save 2+ i dobrog muva ogre magija vise nije ni za k... k.... tako da ako budem igran na magiju moze da se ocekuje samo VATRA Twisted Evil
Kafana napokon da me neko poslusa i verujem da je svima bilo extra kucna atmosfera je ipak neprocenjiva Twisted Evil
kirgan
kirgan
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 49
Join date : 2010-11-10
Age : 51

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  Jogurt Thu Mar 08, 2012 5:07 pm

Hvala na turniru. Bilo je super. Mozda sam previse piva popio... Hvala svim protivnicima na glasanju za best painted.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  Jogurt Thu Mar 08, 2012 7:30 pm

Ako neko ima slike sa turnira gde bi mogle da se vide?
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  severian Thu Mar 08, 2012 7:52 pm

Ima li tebe na facebuku ?
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  maya Thu Mar 08, 2012 8:44 pm

ima nas koji nismo na facebook-u a volimo da gledamo slike Smile
maya
maya
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 190
Join date : 2010-03-15

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  igor_pancevo Thu Mar 08, 2012 8:56 pm

Tacno tako! Cool
Dajte slike upload negde, a da nije fejs bounce
igor_pancevo
igor_pancevo
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-05
Age : 36
Location : Pancevo

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  gwanunir Fri Mar 09, 2012 2:42 am

gwanunir
gwanunir
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 201
Join date : 2010-09-15
Age : 40

Character sheet
Name: Gwanunir
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  st1v xtr1m Fri Mar 09, 2012 10:42 am

Mogu se gledati slike s fejsa i ako ljudi nemaju fejs, samo treba ovdje staviti linkove na datoteku slike na fejsu (desni klik na sliku pa copy image URL ili tako nesto).

Uprising 2012 Utisci 419370_10150743148529529_76607744528_11566359_28712687_n
st1v xtr1m
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 42
Join date : 2010-03-26

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  kgkid Mon Mar 19, 2012 11:55 pm

kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

Uprising 2012 Utisci Empty Re: Uprising 2012 Utisci

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum