Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
Utisci sa Agram Arene EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Utisci sa Agram Arene EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Utisci sa Agram Arene EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Utisci sa Agram Arene EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Utisci sa Agram Arene EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Utisci sa Agram Arene EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Utisci sa Agram Arene EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Utisci sa Agram Arene EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Utisci sa Agram Arene EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Utisci sa Agram Arene

+6
Iskusinjo
Largo
Slos
тајнисвет
Floigl
Putujuci Djindas
10 posters

Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Utisci sa Agram Arene

Post  Putujuci Djindas Mon Dec 13, 2010 5:29 am

Pa ovako...dodjosmo videsmo i zamalo pobedismo. moj utisak je...odlican 5. organizacija je bila na mestu, ekipa - dobra, tramvaj - dobar, dobar tek - dobar, igraci - dobri, hostel - dobar, vreme - dobrano ladno. Ja i andrija smo dosli dan ranije pa smo imali vremena da se naspavamo (citaj:napijemo) i obidjemo grad (citaj:naspavamo) posto se sav oblik zabave zavrsava u pola 1 eventualno 1 ujutru i to je to. Pivnica u subotu je bila do jaja i urgiram organizatore nasih okupljanja da kupe tocilicu. I strava.

e sad ovako:
sve partije su bile fer i korektne i igraci sa kojima sam ja igrao su dobili svi 3 na sportsmanship

prva partija
haos knights, 3 bloka haos pesadije i shrine. nista vise. tvrdo da ne moz tvrdje biti. dobijem solidno sa nekih 14 : 6

druga partija
zaba na zabu, prvi krug ja igram, pridjem, bacim da prolaze snagu, irresistable...
Moja velika zaba: "Ej ti zabo, znas ti ono sa sesticama?"
Njegova manja zaba: "Molim?"
Moja velika zaba: "Ma nista, nista...nego... kolika ti je snaga?"
Njegova mala zaba: "Bla..." lick naoko
u istom krugu se igrali moji kameleoni i njegov skink priest sa dispel skrolom...
drugim recima , pocinje njegov krug i igramo se ja imam magiju a ti nemas. 20:1 za mene
covek je odigrao do kraja kao da se nista nije dogodilo, bez nervoze i skenjavanja, vec uz prijatnu gustersku diskusiju sto zasluzuje maksimalno postovanje

treca partija
Ogre Kingdom...e...u dve reci : BATINE !
prva moja partija ikada protiv ogrova...(stefane mozemo igrati kad god hoces da ih bolje upoznam)...i prvi moj susret sa katapultom koji baca veliki template killing blow...sto mi je u stvari bila najmanja briga...Neki tu ogrovi..sa butcherom i ko zna jos cim...njih 12 svaki tri rane...divljaci...u borbi sa 32 saurusa i ancient stegadonom 5 krugova!!! BATINE! drugi krug...dzin dosao da ucardzuje u flenk sauruse koji su 6 redova duboki...i dodjose 5 kameleona da pljuckaju na njega, na sta je moj protivnik rekao: "ajd sad dobij pet sestica"...10 pucanja naravno padne 5 sestica, na sta mi protivnik uzaludno rekao: "Salio sam se! Isuse boze pa ne moz dobit 5 sestica sa deset napada...itd"...kameleoni se sa tim nisu slozili...kao ni jos jedan unit rank and file skinkova koji su otprilike bacili jednog skinka na dzina da mu zabode javelin u oko. 5 krugova pljuckanja i divertovanja njegovog glavnog unita...uglavnom jedva 12:8 za mene

cetvrta partija
najbolje za kraj...igramo scenario za break poene...slovenac neki Blaz se zova valjda...poenta partije, ko kome ubije zabu taj je pobedio
njegova zaba van unita sa 2+ wardom protiv shootinga
Moja Velika Zaba(MVZ):" Ajmo momci, move it! ej ti, gde ti je templ..ma nije ni bitno.Znas li ti ono sa sesticama?"
Njegova Mala Brza Zaba(NJMBZ): "Kako da ne! Cekaj samo malo... 21, 22, 23 (broji u sebi dok koraca unazad distance od mog shampiona tako da moze da mi baci dwellers a ja njemu ne) 24! DWELEEEeee jebi ga."
MVZ:"Ajmo momci malo to brze...ce da najebemo. Nego ti MAla Brza Zabo, jesi cula ti za itxi grubs (+3 na kast)?"
NJMBZ:"Sta ti je to?"
MVZ:"Nista, nista...23, 24, 25 (broji moja zaba svoj kasting u sebi, pritom dobivsi 5,5,5,4)...26! Nego...kolika je tebi snaga?"
NJMBZ:"Bla..." lick
20:1 za mene

I poslednja partija
Igram sa Hrvojem "idem po pivu" Perticem, skroz kul likom, treba da ga pobedim 16:4 da bi bio prvi...ili smo barem tako mislili
dva stegadona mu jedva ubiju lorda sa obrnutim wardom na pegazu, heroj sa ring of choteh iza moje templ garde...ja taman prisao njegovoj blek gardi i da bacim throne of vines sa dve kockice...2 cetvorke...12 hitova snage 10 templ gardi...ostalo ih 11 koji su onako zbunjeno pogledali u zabu i rekli:"Pa dobro debeli jesi ti normalan?!" dobijem cardz od milion napada sa rerolom ubiju ih 6...krckamo se krcamo dalje...dok saurusi ne ucardzuju na kraju...ubijem mu magicu...on pobije templ gardu uprkos T6 regen 5+...ostane zaba sama...njih 11 dobije killing blow...2 killing blowa...zaba sejvuje sa 2 warda na 4+...pa baci na sebe shield of thorns...i pobije black gardu...e sad...poslednji njegov krug...zaba dobije cardz od 18 korsara sa killing blowom u front..i heroja na pegazu u rear...i onda se bucnim zabljim glasom culo nesto sto se nije culo u istoriji Lustrije...CHALLENGE!!!...korsari stali sa tri znaka pitanja iznad glave i mislju u istoj...ali,ali,ali mi imamo 18 napada killing blow...zaba se okrene prema podjednako iznenadjenom heroju na pegazu, izvadi svoj premocni mac za deset poena koji na 5+ wounduje i kaze mu:" Jel, jes' ti onaj mali sto mi jebavo maginju non stop?Jesi a?E sash dobit batine!!" heroj sve ispogadja, zaba primi 2 wounda...naravno izbangavi se sa macem i promasi posto nikad nije drzala nista teze u ruci od muve...on me brejkuje...2x na tri cold blooded...zaba zgine...
dok u drugom kombatu...ancient stegadon bije hidru, kojoj je ostao 1 wound, pogodim 2, probijam na tri, promasim oba, on me brejkuje, padnem stubborn na 6 cold blooded, bezim, on me stigne i u poslednjem krugu borbe mi uzme 1350 poena jer se general-bsb vazio dodatnih 300, monster 100, skink priest jos pedeset...i izgubim tuznih 18:2..iako sam puko bejase to moja najuzbudljivija partija dosad a i prilika da ja i Hrvoje odigramo majstoricu posto sam ga bio dobio na ETC-u..i tako ti sa tendencije za prvo padnem na cudno 11 mesto.

E sad...zasto cudno...pa nije nam bio jasan sistem bodovanja za farbanje...neka riba je dosla i dala meni 6/20, floiglu 5/20, svensonu 5/20, mladenu 5/20 (!!! cije je figure boris do jaja ofarbao !!!) i Andriji 2/20(opet wtf!!!) iz nepoznatih i neobjasnjenih razloga. Da li su gusteri dobili najvise bodova od ove odabrane skupine zbog njihove nadaleko cuvene harizmaticnosti i sharma...bojim se da to nikada necemo saznati.

Odgledali ceremoniju seli u voz, 2 sata predstave u vozu nekog ultra desnicarskog hrvata kojeg je policija na kraju morala da odstrani (elem covek je 2 sata pljuvao po srbiji(logori, paljenje srba itd) dok ga jedna hrvatica nije maksimalno napusila, i naravno jedan nas lik ozbiljno zapretio na sta je on sam posle zvao policiju i kukao da se boji za zivot, da ce ga neko tuci, da mu je deda prodao pricu za paljenje srba itd.). Naime za mene ta osoba nema status hrvata vec obicne budale, kakvih ima u izobilju i kod nas i ciji genetski materijal ni po koju cenu ne bi trebalo da se shiri. Ljudi koji su nas primili u Zagrebu bili su maksimalno korektni i nismo imali nikakvih problema. Znam samo da cu sledece godine definitivno ici u Arenu opet.

uprising, etc, beograd i agram...nije lose za prvu warhammerasku godinu Very Happy

Eto.
End of report

e da...I Mladen Jovic je debeo. lick

Putujuci Djindas
Putujuci Djindas
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 241
Join date : 2010-03-24

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Floigl Mon Dec 13, 2010 11:00 am

Mladen jeste debeo!

Jedan od najboljih turnira na kojima sam igrao. Organizacija je bila extra, partije su bile odlicne, ljudi super (bar ovi sto sam ja igrao sa njima) i naravno pivo i hrana su bili na mestu. Sve pohvale organizatorima. Ako se uzme u obzir da sam ja u jednom trenutku bio budan 43 sata, moji rezultati i nisu tako losi lick

prva partija
igrao sam protiv Hrvoja Petrica, partija koja je u 11 ujutro pocela sa solidnom kolicinom piva. Extra partija, ali sam izgubio na kockicu ( bacala se kockica za scenario) jer je sve zavrsilo tamo gde ne treba. 0-20 za njega

druga partija
igrao sam protiv nekog momka koji vodi Orce. Ta partija se zavrsila krajnje slavno, posto sam mu ubio prvo sve, onda sam uneo skoro celu vojsku u njegovu deplojment zonu i pobedio sa ogromnom razlikom 20-0 za mene

treca partija
onda je postalo zanimljivo. Dobijem da igram sa Mladenom "Maki" Jovicem. Cak ni njegove pretnje nisu bile dovoljne protiv moci rogatog pacova. Mislim da ce se ova partija prepricavati pa ne moram da pisem. 20-0 za mene

cetvrta partija
najverovatnije najzanimljivija partja koju sam ikada odigrao. Igrao sam protiv Andrije, scenario gde zastave nose bodove. Partija je bila toliko napeta, da je vec negde od 3 kruga, svaki potez koji bi neko napravio mogao da presudi partiju. I konacno se sve zavrsilo, kada se konacno rattling gun smilovao da izpuca 11 pogodaka u njegovog lorda. Definitivno njalepsa i najprijatnija partija koju sam ikada odigrao 20-0 za mene

peta partija
igrao sam protiv high elfa, koji je bacao nadprosecno svaki put, a desavalo se da baci i sve sestice. Dok sa druge strane, ja sam bacao ispod proseka, a desavalo se da bacim i sve keceve. 0-20 za njega

Odlican turnir, ali sam na kraju malo bio razocaran bodovima koje smo dobili. Moramo kontaktirati organizatore da nam pojasne to mlao. Koliko sma ja citao, max bodova je 25 na farbanje, bar tako pise kod njih na stranici, od kojih ako se ne varam je neko imao 19 bodova i niko vise, a bilo je prelepih armija. Ocena farbanja nam je ubila plasman. Bio sam ubedjen u prvih 10 da cu da budem, ali me je farabnje pacilo na 15. mesto

Bice slika afro
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  тајнисвет Mon Dec 13, 2010 12:30 pm

Свака част другари. За нас ви сте победници.
Драго ми је што су Хрвати направили добар турнир, али забрињава чути ово са фарбањем. Није ли то тако било и прошлих година?

По мени зато је најбољи Валхалин критеријум за фарбање (није њихов, али не знам одакле су узели). Тачно су стављени критеријуми по којима ћете добити одређен број бодова. Тако и сами себе можете да оцените пре него што кренете на турнир. Све остало је субективна процена, а то никада не ваља.
тајнисвет
тајнисвет
Стефан Башић
Стефан Башић

Posts : 575
Join date : 2010-03-15
Age : 38
Location : Нови Сад, Србија

http://tajnisvet.com

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Slos Mon Dec 13, 2010 1:18 pm

A sta je sa Mladenom "makijem" nesto mi je cutljiv Very Happy
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Largo Mon Dec 13, 2010 1:37 pm

Prošle godine je bilo isto užasno ja sam treba po bodovima da budem u prvih 10 4 pobede masaktrom 1 nerešena i jedna izgubljena i buo sam možda 15 ili tako nešto. Dobio sam 3 boda na farbanje. Hteo sam sudiju da bijem - ali pošto se nije znalo da li će urgirati vojska na tu moju agresiju ( igrali smo u vojnom hotelu) odustao sam. Smile
Ali definitivno treba da se žalimo.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Iskusinjo Mon Dec 13, 2010 3:05 pm

Red je da se oglasi i najlosiji valhalski igrac. Very Happy Turnir kao turnir je bio sjajan, sada vec moze da se kaze da je standardno odlican. Stoji rame uz rame sa nasim Uprasingom i vise ne treba trositi reci na to.

Odigrao sam 5 megaprijatnij partija.

Prvu sam izgubio od vampira jer mi je sa 20 gulova ubio 9 feniks gardista, a ja njemu sa bsbom i 20 feniksa jednog gula. Igralo se random postavljanje, pa dragon princevi nisu nista mogli da urade jer su im smetali vargvulf i crni trener, a ovaj prvi je primio 4 bolta i 2xd6 s6 hita i preziveo. Momak me je odrao kao macku, za sve pare, skoro kao i alkohol tog jutra.

Drugu sam se popisao po jednom vud elfu. Uterao sam mu sve jedinice u diplojment, i ubio 1500 poena, a on meni samo jedan bolter.

Trecu sam igrao protiv nase nove zvezde u usponu. Covek mi nije pruzio ni sportsku sansu da ga pobedim. Sa dva retlinga mi ubije 9 feniksa u krugu, a kometa nije pala od drugog poteza pa do kraja partije. Cajld molester je odigrao sve kako treba i zasluzeno mi uzeo skalp. Cool

Cetvrtu partiju igram protiv Sehtela i njegovih gustera. Igra se na zastave, on ima sauruse i zabu, a ja 8-9 poena. Ubio sam mu hrabrog kastera koji je stajao van jedinice saurusa za pola sata, sa dve kometle i cejn lajtningom.

Petu igram protiv Visena Tadica i njegovih oraka. U ovoj partiji lord kad zamre donosi ekstra 250 poena. Moj princ, naravno, dobija kamen uglavu od premocnog orackog lobera, a orci mi pored toga ubijaju cetu strelaca i bolter. Sa druge strane devetstotinjak poena stete orackoj hordi, sto ispada dvestotinjak poena za mene na kraju.

Ocenjivanje farbanja necu da komentarisem. Samo zelim da istaknem da sam sa istom vojskom prosle godine dobio od iste sudinice 9 ili 10 poena, a ove celih 5. Sta cu, kada mi je frihend na zastavama zaista los. Crying or Very sad


Last edited by Iskusinjo on Mon Dec 13, 2010 9:21 pm; edited 1 time in total
Iskusinjo
Iskusinjo
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 205
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Blooden the Bloody
Race: Orc
Gender: Male

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Brain Damage Mon Dec 13, 2010 6:00 pm

Da napisem i ja nesto kad su se svi vec raspisali.

Pohvale organizacij i nebi vise o tome (da im slava ne udari u glavu) a i vec dosta su rekli ostali ucesnici.

Prvu partiju sam odigro protiv vampira protiv decka iz slovenije. lepo sastavljena lista i dobro odigrano. Ali kljucni momenat partije prvi krug on baca da pomeri dedstar jedinicu konjice ja dispelujem, on baca ponovo! I meni se iz malog mozga vadi pravilo da oni mogu bacati koliko im je volja puta isti spel, jbg (moramo da nabavimo jednog vanpira u klubu) da stvar bude lepsa on ima lorda lv4 sa dve dodatne kocke i +5 na kast. I posle par krvavih borbi (ubio sam mu dedstar sa vretkraljem i vampirom) pobeda za njega a kockica dodaje nekih 700-800 poena da me dokusuri maskar za njega.

Druga partija protiv patuljka breiktru. Spori je ima samo 6 jedinica ni jedna masina. Top pojede 2 jedinice majnera, i to je to relativno laka pobeda za mene 20/1.

Treca partija protiv gudtera zaba izvan jedinice i kukljivog protivnika. Pa kako je igrao i koliko poznaje pravila toliko je i dobio poena 0.

Najbolja cetvrta partija na ovom (i svim ostalim turnirima) protiv Marjana, napeto i takticno nadnudravanje tokom cele partije i poraz u 6 potezu.

I za kraj igram protiv bretonije na koju se Tzennch jako naljutio nesto. Bacio sam 6 puta usperno gejtvej i pritom jednom str11 na jedinicu od 11 kvesting vitezova i generalom. Jednostavno nije imao nikakve sanse protiv toga (ko sto verovatno nebi niko drugi) 20/0

!7. na kraju u generalnom plasmanu. Ali naravno to nebi mogao da nisam dobio celih 2 boda za farbanje!
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Floigl Mon Dec 13, 2010 7:42 pm

Slike su okacene kod mene na facebook profilu, slab mi je internet pa mi traje vecno da okacim na forum, tako da ih tamo mozete pogledati
Floigl
Floigl
Admin
Admin

Posts : 214
Join date : 2010-03-22
Age : 36
Location : Petrowaradin

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  severian Mon Dec 13, 2010 7:52 pm

Bravo momci i žao mi je što nisam bio sa vama.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  st1v xtr1m Mon Dec 13, 2010 10:24 pm

Drago mi je da vam je bilo lepo, i drago mi je da zadnje dvije Arene slijede trend rasta kvalitete. bounce


Buduci da je painting ocito VELIK problem vecini igraca vec neko vrijeme, mijenjat cemo stvari opako. Neutral

Tako da ce slijedeca Arena biti JOS bolja, jer (valjda) nece biti zalbi za farbanje. afro
st1v xtr1m
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 42
Join date : 2010-03-26

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Sven021 Tue Dec 14, 2010 12:23 am

E... napokon i ja da reknem sta se meni desilo! Malo sna , puno alkohola, puno dobrih i jako prijatnih ljudi Smile
Organizacija 5+ , protivnici jako prijatni i prisebniji! Smile
Ocenjivanje farbanja jako cudno i nejasno ali sta sad!
Provod 5+


Posle 2-3 piva i 2-3 rkije krenuli smo u setnju!

Idemo mi tako, i naletimo na buljuk patuljaka.
Hm nema masina, nema pucaca ali zato na stotine dvorukih cekica i sekira.
Pobeda je bila brza i slasna! Smile

Dok smo slavili naidjose vampiri i razbise me ko ja patuljka ... katastrofa!

I dok smo se povlcili i bezali da spasima zivu glavu, naletesmo na horde i horde pacova!
Bilo ih je previse-ono sto su vampiri izostavili pacovi su dokusurili! Sad

Dosle su naspavane i sveze trupe, i donele nam zadatak da Bretoncima spalimo sve do poslednje zastave!
Zadatak je bio polovicno uspesan, da smo imali vise vremena verovatno bi uspeli u nasim nameramam ali vampiri su nas pronasli, pa smo morali da se povucemo!

Odluci li smo da im se suprotstavimo i da ih jednom i za svagda pokopamo!
Nasli smo u starim spisima, da se vampiri najlakse ubijaju GLOGOVIM kolcem, pa smo ih i istesali.
Glog je odradio svoje, od vampira su ostali samo dugmici!

Povratak je bio zanimljiv i veoma iscrpan!
A sad odoh da spavam Sleep
Sven021
Sven021
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 9
Join date : 2010-10-07

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  st1v xtr1m Tue Jan 25, 2011 12:45 am

Malo da dignem temu iz mrtvih...

Kratki report i dosta slički sa turnira se može vidjeti na Agram Webu Very Happy

http://www.ums-agram.hr/articles/2011/01/24/agram_arena_zima_2010_izvjestaj

Ili engleska verzija:
http://www.ums-agram.hr/eng/articles/2011/01/24/agram_arena_winter_2010_summar
st1v xtr1m
st1v xtr1m
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 42
Join date : 2010-03-26

Back to top Go down

Utisci sa Agram Arene Empty Re: Utisci sa Agram Arene

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum