Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Trebaju mi kratki tekstovi za site EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Trebaju mi kratki tekstovi za site

+3
Dzon Vejn
grim77
severian
7 posters

Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Thu Oct 06, 2011 4:56 pm

Molio bi cenjene članove koji su kupili nove igre da pronađu malo vremena i napišu mi nekih par rečanica o toj igri.
Treba mi format kao što je do sada pisalo u game store delu sajta kako bismo taj deo dodatno proširili što većim brojem igara.

Hvala vam puno na trudu.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Thu Oct 06, 2011 5:09 pm

NPR

7 wonders je igr predviđena za 2-7 igrača
U suštini 7 wonders je igra izgradnje špila koja svojom mehanikom podseća na Dominion ili Race for Galaxy

Igra
se odigrava tokom tri razdoblja. Igrač dobija 7 karata od kojih mora da
izabere jednu a ostale predaje igraču do sebe. Igrači otkrivaju karte
istovremeno, sakupljaju i trguju resursima i rešavaju probleme koje
imaju sa svojim saigračima. Svaki od igrača ima svoju tablu sa
obeleženim specijalnim moćima na kojoj može da organizuje svoje karte.
Sledeći igrač potom uzima karte, odabira jednu i ponavlja ceo proces.
Tako se igra dok svaki od igrača nema 6 karata iz tog razdoblja. Nakon
tri razdoblja igra se završava.

Trajanje ove igre je oko 30 minuta
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  grim77 Thu Oct 06, 2011 6:51 pm

Kada se Ktulu podigne svi smo osuđeni na propast... ali čiji će usud biti najzabavniji?
U kartičnoj igri Cthulhu Gloom igrači upravljaju sudbinom Lavkraftovskih protagonista grupisanih u porodice, vodeći ih niz put užasa i ludila sve do prevremene smrti. Istovremeno odigravajući pozitivne karte na likove svojih protivnika nebi li ih održali sretnijim, zdravijim i nesnosno živim. Providne karte sa kojima se igra ova igra otkrivaju ili skrivaju efekte karata koje preklapaju pa tako ukupan zbir pozitivnih i negativnih poena koji ostanu prikazani određuju skor svakog igrača po članu porodice, tj. stepen bede (čemera) ili sreće u kom se lik nalazi. Kada jedna grupa likova konačno postane plen strahota iz drugih dimenzija koje nas sve vrebaju onaj ko je najviše propatio pobeđuje.
Igra je za 2-5 igrača i igra se sa jednim špilom od 110 krajnje originalnih providnih plastičnih karata.

Da li si ovako nešto imao na umu? Ovo je zapravo preveden i malko prilagođen tekst sa poleđine kutije.
grim77
grim77
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 193
Join date : 2010-10-20
Age : 46
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Thu Oct 06, 2011 7:14 pm

Upravo to. Zahvaljujem.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Dzon Vejn Thu Oct 06, 2011 7:22 pm

Ako stignem sutra ujtru na poslu, pre nego sto krenem, dodacu svoj doprinos Wink. Ako ne, onda u ponedeljak Wink.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  maya Thu Oct 06, 2011 7:26 pm

cim raspakujemo i malo proigramo stize opis i za Order Wink
maya
maya
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 190
Join date : 2010-03-15

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Zmajoubica Fri Oct 07, 2011 3:34 pm

Evo opisa moje najomiljenije kartične igre.

Trebaju mi kratki tekstovi za site Got-lcg-3d-box-right

Preko Sedam kraljevstava, Velike kuće Vesterosa bore se za kontrolu nad Gvozdenim tronom. Bitka počinje ovde sa osnovnim setom Igre prestola.

Junaci, zlikovci, lokacije, i događaji koje je Džordž RR Martin opisao u svojoj sagi "Pesma leda i vatre" pojavljuju se u ovoj kartičnoj igri. Igrači preuzimaju kontrolu nad Starkovima, Barateonima, Lanisterima ili Targarienima (u ekspanzijama i Martelima i Grejdžojima) i pokušavaju da kroz borbu, savizništvo, manipulaciju ili mito pronađu put do pobede.

Igra može da se igra u multiplejer formatu "opšte tuče " sa 3-4 igrača, ili u jedan-na-jedan formatu “viteške borbe”sa 2 igrača. Pored ovog osnovnog seta postoji stotine dodatnih karata koje se prodaju zasebno, što omogućava igračima da naprave još raznovrsnije špilove sa svojim omiljenim likovima iz ovog poznatog serijala.


Zmajoubica
Zmajoubica
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 221
Join date : 2010-03-19

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Fri Oct 07, 2011 3:40 pm

Odlično!!!! Zahvaljujem.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Fri Oct 07, 2011 4:14 pm

Mondo je igra za 1-4 igrača
Igrači se takmiče međusobno i protiv vremena. Svaki od igrača ima pred sobom tablu na kojoj je predstavljen svet sa praznim poljima i svi istovremeno uzimaju pločice na kojima su različite životinje i biljke i slažu ih na tablu, pokušavajući da naprave jedinstvenu celinu. Svaka nova pločica mora biti stavljena do neke već postavljene ali ivice koje predstavljaju različite prirodne sredine ne moraju da se slažu (Ove greške će kasnije doneti negativne poene)
Kad vreme isteče, igrači dobijaju poene za svaku životinju i svaku kompletiranu životnu sredinu a negativne poene dobijaju za svaki vulkan, prazna polja i pločice koje ne odgovaraju jedna drugoj ( na primer pločica sa ivicom šume ne može da stoji pored pločice sa ivicom vode).
Mondo uključuje tri nivoa težine, dodatne ciljeve, dodatne načine da se dobiju i izgube poeni kao i pravila za solo igru.
Trajanje ove igre je oko 30 minuta
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  grim77 Sat Oct 08, 2011 2:57 pm

Sid Meiers Pirates najzad ima dostojan pandan na tabli. Fali jedino mogućnost ženidbe guvernerovom ćerkom, iako i to još nije potpuno isključeno s obzirom na veliki broj misija na koje se tokom igre može naići i glasina koje treba istražiti, a sve zarad bogatstva i slave piratskih kapetana. Ovo je sasvim sigurno najbolji piratski board game do danas.
Merchants & Marauders omogućava igračima da žive životom uticajnog trgovca ili strašnog pirata na Karibima tokom Zlatnog doba piratstva. Svaki od 16 jedinstvenih ponuđenih kapetana traga za svojom srećom kroz trgovinu, lov na glasine, misije i naravno pljačku. Igra ima jedinstven trgovinski sistem i tematski borbeni sistem koji omogućava donošenje odlučujućih odluka i intenzivno uzbuđenje. Svaki igrač može da poboljšava svoj brod, kupi ili preotme novi, kupuje i koristi smrtonosnu specijalnu municiju i unajmljuje specijalizovane članove posade. Da li će kapetani dostići večnu slavu i neizmerno bogatstvo ili završiti u mokrom grobu ispod olujne površine Karibskog mora?
Igra uključuje pet različitih tipova brodova, 8 mogućih poboljšanja za iste, četiri velike pomorske sile tog vremena čiji admirali će neumoljivo progoniti svakog ko se ogreši o njihovu zastavu, 16 poznatih luka tog doba, svaka sa posebnim osobinama koje mogu da pomognu onome ko ume da ih iskoristi, 8 vrsta robe i još mnogo toga.
U igri može da učestvuje 2-4 igrača i sa punim brojem traje oko 3 sata. Pored prelepe table tu je i 26 plastičnih brodića, preko 230 kartica, od event kartica do rumour kartica, po jedna posebna tabla za svakog igrača na kojoj se obeležavaju osobine broda, oštećenja, poboljšanja i sl. te pregršt različitih kartonskih tokena itd.
grim77
grim77
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 193
Join date : 2010-10-20
Age : 46
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Dzon Vejn Sat Oct 08, 2011 3:46 pm

U Dominion: Intrigue igri (kao i u Dominion), svaki igrač počinje sa identičnim, veoma malim, špilom karata. Na cetru table, nalazi se odabir karata koje igrači mogu "kupiti", ukoliko ih mogu priuštiti. Odabirom karata koje će kupiti, kao i načinom na koji igraju karte koje su povukli, igrači prave svoj špil u hodu, trudeći se pritom da naprave najoptimalniji izbor, pomoću koga bi na kraju igre imali najviše poena.

Dominion: Intrigue dodaje pravila za igranje do 8 igrača na 2 table, ili do 6 igrača na jednoj tabli, ukoliko se karte kombinuju sa osnovnom verzijom Dominion igre. Igra se može igrati zasebno, ukoliko igrači imaju iskustva sa osnovnom Dominion igrom, ili u paru sa osnovom Dominion igrom.

Igra se može igrati u 2-4 igrača (najbolja je u 3 i 4) u solo varijanti, do 6 igrača u kombinaciji sa osnovnom Dominion igrom (u kom slučaju traje igre može malo da se oduži) ili do 8 igrača ukoliko posedujete i osnovnu verziju. Igra traje oko 30 minuta.


Last edited by Dzon Vejn on Sat Oct 08, 2011 4:22 pm; edited 1 time in total
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Dzon Vejn Sat Oct 08, 2011 3:55 pm

Ticket to Ride: Europe vodi Vas u novu avanturu vozovima, kroz Evropu. Od Edinburga do Konstantinopolja, i od Lisabona do Moskve, posetićete velike gradove stare Evrope. Osim nove mape, Ticket to Ride: Europe sadrži potpuno nove koncepte igranja, uključujući tunele, trajekte i železničke stanice. Ova igra takođe sadrži i karte u većem formatu od originalne verzije, kao i delove koji predstavljaju železničke stanice.

Kao i originalna verzija Ticket to Ride, igra je i dalje elegantno jednostavna, može se naučiti za 5 minuta, i privlačna je kako porodicama, tako i iskusnim igračima. Ticket to Ride: Europe je potpuno zasebna, nova, igra, koja ne zahteva originalnu verziju za igranje.

Igra se može igrati u 2-5 igrača (najbolja je u 4), i traje oko 60 minuta.


Last edited by Dzon Vejn on Sat Oct 08, 2011 4:20 pm; edited 1 time in total
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Dzon Vejn Sat Oct 08, 2011 4:10 pm

Parni čelični konji riču divljim ravnicama! Age of Steam oživljava period kada su pioniri američkih železnica gradili pruge koje su transformirale ekonomiju Amerike. Glavna akcija je skoncentrisana oko industrijskih centara rastuće nacije: Pittsburgh, Cincinnati, Chicago i drugi.

Izazovi koji Vas očekuju su:
- možete li finansirati i najdužu mrežu železnice i najjače lokomotive?
- koje rute će vratiti najviše para u odnosu na novac koji se utroši na izgradnju?
- možete li preteći konkurenciju u prevozu najunosnije robe?
- da li ćete uspeti da stvorite dovoljno novca da podmirite svoje agresivne kreditore?

Takmičenje je brutalno, a pobeda obično odlazi igraču koji najopreznije planira.

Svaka od samostalnih faza u igri, tera igrače da konstantno budu uključeni u donošenje vitalnih odluka, kao i da interaktuju sa drugim igračima. Age of Steam takođe omogućava da se varoši razviju u gradove, što obezbeđuje različitost svake partije.

Igra se može igrati u 3-6 igrača (najbolja je u 4), i traje oko 120 minuta.


Last edited by Dzon Vejn on Sat Oct 08, 2011 4:19 pm; edited 1 time in total
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Dzon Vejn Sat Oct 08, 2011 4:18 pm

Igrači se trude da prežive kameno doba (Stone Age) radeći kao lovci, skupljači, farmeri, i alatkari. Dok skupljate resurse i uzgajate životinje, paralelno radite i na izgradnji alatki koje su potrebne za izgradnju Vaše civilizacije.

Igrači koriste do 10 pripadnika plemena u svakoj od 3 faze. U prvoj fazi, igrači postavljaju svoje ljude u one delove table, gde misle da će im biti od najveće koristi. To uključuje lov, trgovačke centre, ili kamenolome. U drugoj fazi, početni igrač aktivira sve naseljene predele, po redosledu koji sam odabere, što nakon njega rade i ostali igrači. U trećoj fazi, igrači moraju da obezbede dovoljno hrane za svoju populaciju, kako ne bi izgubili resurse ili poene.

Igra se može igrati u 2-4 igrača (najbolja je u 4), i traje oko 60 minuta.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Dzon Vejn Sat Oct 08, 2011 4:27 pm

Ne bi bilo lose da malo promenite boje na sajtu, posto je ova kombinacija boja dosta lose vidljiva. Ona tamno crvena koju imate za posecene linkove se skoro uopste ne vidi na crnoj podlozi (a i ostale crvene su slabo vidljive). Mozda ne bi bilo lose da umesto sto od svetlo narandzaste idete ka tamno crvenoj, idete od svetlo narandzaste ka jos svetlije zutoj.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Tue Oct 11, 2011 11:23 pm

Magic The Gathering je prva, i najrasprostranjenija kartična igra na svetu. Igrači su u ulozi Planeswalkera - moćnog maga koji se bori sa drugima za slavu, znanje i moć. Svaki igrač na raspolaganju ima arsenal oružja, u koji spadaju magije, bića i artifakti sakupljani širom univerzuma u jedinstvenim fantazijskim svetovima. Sa preko 10.000 različitih karata, Magic vam nudi raznovrsnost u igri na toliko nivoa da vam ni jedna partija neće biti ista. Karte su dizajnirane i ilustrovane od strane vrhunskih umetnika, koji su inspirisani poznatim mitovima i legendama. Svi ovi elementi su protkani tako da zajedno obezbede bogato i zadovoljavajuce iskustvo igranja.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  grim77 Wed Oct 12, 2011 4:31 pm

Nek si im kazo. Smile
grim77
grim77
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 193
Join date : 2010-10-20
Age : 46
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Wed Oct 12, 2011 4:38 pm

To nisam ja pisao, samo sam preneo Smile
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  grim77 Thu Oct 13, 2011 8:44 pm

II je vek nove ere i Pax Romana - Rimski mir Avgusta Cezara će se okončati. Nakon smrti poslednjeg cara Rimsko carstvo je ostalo bez sposobnog vođe. Neredi i građanski rat nadvijaju se nad njim. Mars će biti zadovoljan. Iz najznačajnijih provincija carstva dolaze vesti o uticajnim vojskovođama koje su njihove armije proglasile za Cezare. Ali samo jedan će prikupiti dovoljno uticaja, ekonomske i vojne moći kako bi poneo titulu Avgusta i postao novi Dominus et Deus - Gospodar i Bog Rimskog carstva.
U jednoj kutiji nalaze se dve velike strateške igre sa potpuno različitim pravilima, bilo da ste naklonjeniji pretežno vojnim osvajanjima i borbi do poslednjeg daha ili više političkim intrigama i kompleksnim višeslojnim planovima koje je potrebno mudro prilagođavati iz kruga u krug. Ova dva sistema pravila između sebe sadrže sve aspekte građanskih ratova u Rimskom carstvu, od rimskih puteva i utvrđenih gradova, preko legija i galija, plaćenih ubica i pobuna robova, do političko-diplomatskih previranja i borbe za prevlast u senatu. Sve to na OGROMNOJ mapi, sa preko 300 plastičnih figurica - cezara, generala, legionara, konjanika, katapultova i galija, gotovo stotinu kartica, gomilom srebrnih i zlatnih plastičnih novčića i još mnogo toga.
Svaka od dve varijante je za 2-6 igrača, a jedna partija traje u proseku 4 sata.
grim77
grim77
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 193
Join date : 2010-10-20
Age : 46
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Mon Nov 14, 2011 9:17 pm

Pad republike je neminovan!

Senator je igra za 3-5 igrača u kojoj igrači preuzimaju uloge moćnih Rimskioh državnika. U ovoj igri diplomatije, izdaje i upravljanja resursima igrač se trudi da zaštiti Rim, uzdigne svoju porodicu i konačno eliminiše moć Senata kako bi postao Cezar.
U antičkom svetu Rimska republika je mračno i opasno mesto . U igri Senator, Rim će biti suočen sa mnogim problemima uključujući nemire, pobune, zaraze i rat sa brojnim neprijateljima Rima. Igrači kao rimski senatori moraju da rade zajedno kako bi sačuvali Rim od svih ovih opasnosti dok rade na sopstvenim ciljevima.

Da li ćeš rizikovati celu Republiku samo da bi postao Cezar ?

severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  gwanunir Mon Nov 14, 2011 9:30 pm

severian wrote:Pad republike je neminovan!

Senator je igra za 3-5 igrača u kojoj igrači preuzimaju uloge moćnih Rimskioh državnika. U ovoj igri diplomatije, izdaje i upravljanja resursima igrač se trudi da zaštiti Rim, uzdigne svoju porodicu i konačno eliminiše moć Senata kako bi postao Cezar.
U antičkom svetu Rimska republika je mračno i opasno mesto . U igri Senator, Rim će biti suočen sa mnogim problemima uključujući nemire, pobune, zaraze i rat sa brojnim neprijateljima Rima. Igrači kao rimski senatori moraju da rade zajedno kako bi sačuvali Rim od svih ovih opasnosti dok rade na sopstvenim ciljevima.

Da li ćeš rizikovati celu Republiku samo da bi postao Cezar ?


Bas kao Riziko
gwanunir
gwanunir
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 201
Join date : 2010-09-15
Age : 40

Character sheet
Name: Gwanunir
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Tue Nov 15, 2011 5:42 pm

deda panic
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Gorim Zelenstena Sat Dec 03, 2011 7:19 pm

trebaju nam kratki opisi za sledece igre:

Twilight Struggle
Axis & Allies
Galaxy Trucker
Dust
Bios Megafauna
Le Havre
Agricola
Gorim Zelenstena
Gorim Zelenstena
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 137
Join date : 2010-07-14
Age : 40

Character sheet
Name: Admon Olghrd
Race: Dwarf
Gender: Male

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Imperial 2030

Post  grim77 Fri Jan 06, 2012 3:37 pm

У овој игри шест великих сила (САД, Европа, Русија, Кина, Индија и Бразил) развијају своје индустријске капацитете и граде војске и флоте. Оне се боре око контроле над неутралним копненим и морским областима како би једна од њих постала најмоћнија нација у свету.
У овој игри нису играчи ти који се смењују повлачећи потезе, него шест великих сила, једна за другом. Играчи су велики међународни инвеститори који делују из сенке. Дајући новац великим силама, које све имају своје одвојене благајне, играчи врше утицај на политике њихових влада. Највећи инвеститор у свакој нацији добија контролу над владом те нације и одлучује шта ће нација радити. Како се контрола владе може променити са сваком новом инвестицијом, играчи могу да контролишу и неколико влада у исто време. Као инвеститори, играчи не би требало да буду превише везани за неку одређену нацију, већ да се фокусирају тамо где њихове инвестиције имају најбоље стопе приноса тј. најповољније камате те тако доносе највећу зараду. У суштини игра се врти око новца, а не око војне доминације!
Игра је за 2-6 играча и може да траје око два сата. Иако на први поглед изгледа као нека од великих стратешких игара америчког типа ова игра то заправо није. Елемент среће не постоји, нема ни коцкица ни картица, те тако успех у потпуности зависи једино од стратегије и вештине учесника.
grim77
grim77
Guster bez repa
Guster bez repa

Posts : 193
Join date : 2010-10-20
Age : 46
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  severian Thu May 17, 2012 7:54 pm

Innovation!!!

Ovo je nova igra koju je napravio Carl Chudyk i predstvalja putovanje kroz izume od kamenog doba do modernih vremena. Svaki od igrača gradi civilizaciju na različitim tehnologijama, idejama i raznim dostignućima u kulturi. Svaka od ovih stavki je predstavljena kartama. Treba biti dosta oprezan jer i druge civilizacije imaju koristi od vaših ideja.

Da bi pobedio moraš zaraditi Dostignuća a to se postiže sakupljanjem poena ili ispunjavanjem izvesnih uslova izumima koje gradiš. Ako isplaniraš svoju civilizaciju i napredak dobro, ako uspeš da nadmudriš protivnika, i malo te posluži sreća pobeda je neminovna !

http://boardgamegeek.com/boardgame/63888/innovation



severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Trebaju mi kratki tekstovi za site Empty Re: Trebaju mi kratki tekstovi za site

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum