Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Warhammer 40k campaign !!!

+9
sharpshooter
stena
severian
Iskusinjo
deka
ZmajiC
Floigl
Malkovian
Slos
13 posters

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Slos Fri Aug 27, 2010 4:56 pm

mozes Vojine u subotu
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  ZmajiC Fri Aug 27, 2010 6:11 pm

Hvala Nebojsa.
kad se igra?tj u koliko sati da dodjem sutra ?da napravim onu listu na 300p ili samo da dodjem?
ZmajiC
ZmajiC
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 377
Join date : 2010-03-18
Age : 41

Character sheet
Name:
Race:
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Malkovian Fri Aug 27, 2010 7:55 pm

igram i ja sutra posto nemogu u nedelju Very Happy
jel 300 ili 400 ili koliko poena Very Happy
Malkovian
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 403
Join date : 2010-03-16
Age : 40
Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet
Name: ja
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  deka Fri Aug 27, 2010 9:10 pm

300-400 poena???

Jel' to igrate po combat patrol pravilima?
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Slos Sat Aug 28, 2010 12:10 am

300 pts. dodjete od 17h pa na dalje.
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  тајнисвет Sat Aug 28, 2010 12:35 am

Што је најгоре не, играју стандардна правила.

тајнисвет
тајнисвет
Стефан Башић
Стефан Башић

Posts : 575
Join date : 2010-03-15
Age : 38
Location : Нови Сад, Србија

http://tajnisvet.com

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  deka Sat Aug 28, 2010 1:26 am

Vrlo zanimljivo...

Baš me zanima kako to izgleda???

Recimo marinačka lista sa kapetanom ili kapelanom i 2 x 5 marinaca i 20 poena za wargear Shocked Shocked Shocked
Nema poena ni za power fist, a kamoli za neki transport Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Po standardnim pravilima u 300 poena niko nema šanse protiv haosa...

Nama ni special ni heawy oružja za marince, ni wargear-a...
Tu će samo kocka da odlučuje ko će da pobedi Evil or Very Mad

Lepo uzmite combat patrol pravila, pa da uključite i neku taktiku u celu priču

40k in 40 minutes rules:

•Armies are no more than 400 points.
•You must have at least one troop choice
•You may only have one HQ, but you do not have to take an HQ choice.
•You may spend remaining points from anywhere in the codex of your army.
•No special characters
•No 2+ saves
•No models can have more than 2 wounds.
•No vehicles with a total armor value 33 or more. (Calculate this by adding front, side, and rear armor values, *note: only count side armor once)
•You must designate one model as your force’s commander.
•Once your entire force has taken 50% casualties you must, at the beginning of your next turn, and every consecutive turn make a leadership test using your commander’s Ld value at -1. If your commander dies then you use the next highest leadership value in your army. In this case your leadership checks are taken at a –2 (-1 for being below 50% and an additional –1 for the death of your commander).
•All models must be WYSIWYG—no exceptions, if you pay for something and it’s not on your model and your opponent catches you. You lose it
•All models must be painted with three colors, and based.
•This system does not follow the standard force organization chart for WH40K. When making out your army, think about what would be considered a “patrol” sized force for your army. Some of these might not be legal in normal 40K, but we are not playing normal 40K. Here’s an example. Armored fist squads can normally only be taken IF you accompany them with an infantry platoon. But in this case it makes sense that the Imperial guard would send out 10 men in a transport as a patrol so in this format you may field an armored fist squad by itself.

Igrali smo turnir po ovim pravilima, i mogu Vam reći da bilo jako zabavno, i plus su partije bile jako brze. Odigrali smo po 4 ako me sećanje dobro služi

A kada dođete do 500 - 750 poena, onda se bacite na standarnu oragnizaciju bitaka...

Ali to sam samo ja, a vi kako 'oćete
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  =Charok= Sat Aug 28, 2010 11:55 pm

Pa... ideja je da se vrlo brzo odvojimo od tih 300 pt kolko sam skonto
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Malkovian Sun Aug 29, 2010 2:46 am

ja posle prve partije imam 325 Very Happy
Malkovian
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 403
Join date : 2010-03-16
Age : 40
Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet
Name: ja
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Malkovian Sun Aug 29, 2010 12:04 pm

datum 456.M41 kamp space wolfova na planeti _____________(nikada nije ni receno ime a necu da lupim kao sto sam datum Very Happy)
***log Wolf Lorda Woflgara Flamehearta***
Zasto ali zasto me je vodja mog Great company-a poslao na ovu zabacenu planetu ali verovatno Krom Dragongaze ima neki razlog za to.
kako smo pokusali da sletimo i utvrdimo kamp naleteli smo na jedinice nekrona kojih ma koliko smo ih pobili novi su se opet dizali ili su to mozda bili od starih koje smo ubijali nikako mi nije jasno, ali zbog broja njihovog morali smo da se povucemo iz borbe i da izaberemo bolje mesto za pocetni kamp.
I kako smo to uradili i krenuli u izvidjanje okolne teritorije naleteli smo na tau jedinice koje naravno da nisu dorasle ratnom besu i ujedu nas velikih svemirskih vukova iako je veliki broj moje ratne brace povredjen u tom napadu svi zive da bi se borili drugi dan i uspeli smo da uzmemo tu zemlju od njih a sada mi skauti kazu da je njihov kamp negde u blizini pa naci cu ih i istrebiti sa ove planete ili ce Morkai odvuci moju dusu u svet mrtvih
***log Gray huntera Meliksa Frostbearda(to je onaj zadnji sto je bio ne povredjen Very Happy)***
Oh kako sam se uplasio kada sam video sta vucji ratni bes uradi od nas ja sam bio postavljen na zastitu nekog objekta koji nam je bio potreban dok je druga jedinica moje brace pratila velikog vuka Wolfgara u cuvanju drugo i onda su nestali iz vidokruga iza nekih rusevina nekog vodotornja cuo sam pucnjavu svetih boltera i nekog oruzja koje po zvuku nije ni bilo blizu nasoj tehnologiji kada sam cuo poklic Wolfgara za juris u neprijatelje i tada je pocelo sve naopako od pucanja po nama svi osim mene iz moje jedinice su popadali od nekog oruzja ali hvala imperatoru da su sve bile samo povrsne rane i da svi oni zive da se ponovo bore i tada je izleteo Wolfgar sa jedinicom koja ga je pratila svi krvavi i obuzeti besom i pokazivali su da je nas ugriz opasniji od lajanja kada su jedan po jedan braca popadala i Wlofgar je ostao sam prvo je svojim Frost bladeom isekao vodju tih tau-a iz jednog udarca pa je posle toga uleteo i u njihovo ratno odelo koje je isto palo iz jednog udarca kada se sve to zavrsilo video sam da ima par povreda ali da je uspeo da prezivi


Last edited by Malkovian on Sun Aug 29, 2010 6:35 pm; edited 1 time in total
Malkovian
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 403
Join date : 2010-03-16
Age : 40
Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet
Name: ja
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  ZmajiC Sun Aug 29, 2010 3:10 pm

ja ne znam koliok poena imam Smile
menjajuci masinsko ulje i eonske kondenzatore,stavljajuci nova opticka vlakna i puneci nase oruzje, sramno i iz potaje (kao da sa neba dodjose)napadose nas neki tamo covevukovi.pucase po nama i pucasmo mi po njima,lordu Sanusu bejase pogodjena energecka celija i pa se iskljuciti morao.Ostali nekroni istrebise te vasljive vukove i mesto sacuvase svoje, stavise lordu Sanusu energecku celiju i zastitise je bolje da se ovakve stvari ne desavaju vise.ostatak dana prodje bez daljih uznemiravanja od strane bilo kakvih organskih bica te nase sisteme stavismo u hibernate.
ZmajiC
ZmajiC
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 377
Join date : 2010-03-18
Age : 41

Character sheet
Name:
Race:
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  sharpshooter Sun Aug 29, 2010 10:38 pm

Kir'laur (baja iz fire warriora): Iako smo izgubili jednu borbu protiv onih vuko-ljudi, nismo se predavali... sledeceg dana smo se ponovo nasli licu uz lice sa tim... tim... ZVERIMA!!! neki orci su skriveni od pogleda izleteli niodkud na pocetku bitke i poceli da se deru. Mi smo ih upucali... For the greater good! nasa hrabra ceta krootova je brojno nadmocana bila pobedjena... ali na nasu srecu niko od njih nije poginuo! Krat'tar nas izvrsni vodja je u bitci prsa u prsa sa nekim velikim vukom tesko ranjen... ali je ostavio dovoljno vremena za druge da upucaju i pobiju ostatak ovih zlikovaca. kada je nas vodja pao videli smo da je to nas trenutak da opucamo po cudovistu koji ga je ubio! i tako se jos jednom ispostavilo da nema boljih pucaca i da nijedna tehnologija nije ravna nasoj, jer smo moja braca i ja ubili vuka i osvetili najeg vodju Krat'tara!!! Krootovi su se oporavili a krat'tar popravio svoje ratno odelo, a usput su nam stigli i pojacanja, pa smo sada spremni na sve sto izadje na nas!!!


p.s dobio sam wipeout 4pts, orkove sam pobio 2 pts, 1 pts za teritoriju... jel jos nesto dobijam???
sharpshooter
sharpshooter
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 252
Join date : 2010-04-20

Character sheet
Name: Sharpshooter
Race: Imperial human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Slos Sun Aug 29, 2010 11:22 pm

Dogovoricemo se mi za te Orkove Very Happy
Slos
Slos
Metamorf
Metamorf

Posts : 505
Join date : 2010-03-16
Age : 33
Location : Novi Sad

Character sheet
Name: you know my name
Race: Non Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Malkovian Mon Aug 30, 2010 12:47 am

datum 456.M41 kamp space wolfova
***log Wolf Lorda Woflgara Flamehearta***
na ovoj prokletoj planeti ima gomile svega i svacega evo danas su i tiranidi od negde ispali i morali smo da se pregrupisemo a ovi taui koje smo hteli da iztrebimo su se ipak dobro utvrdili pa nismo uspeli ovaj put ali sledeci put idemo sa rhinom pa da vidimo koliko im vrede te puske protiv nasih vozila koji ce nas zastititi od svega sto mogu da posalju na nas

o da imam poena da uzmem rhino-a Very Happy tako da krecemo ozbiljnije da se igramo Very Happy sledeci poeni idu na meltu i jos vojske Very Happy
Malkovian
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 403
Join date : 2010-03-16
Age : 40
Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet
Name: ja
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  sharpshooter Mon Aug 30, 2010 9:29 am

odakle ti pojeni?

kazi slos koliko dobijam poena...
sharpshooter
sharpshooter
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 252
Join date : 2010-04-20

Character sheet
Name: Sharpshooter
Race: Imperial human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  =Charok= Mon Aug 30, 2010 11:32 am

Kako Tiranidi pisu izvestaje? Erm, uglavnom. Pobih se s Perinim Vucjacima i mogu da kazem da je maaaaalo debalansirano. Imo sam 72 napada u jurisu sa 24 hormaganta i u sustini pojeo sve vrlo brzo... Baska sto Pera rola jaaaaaaaaaaaaaaaaako lose... Ali restrikcije ga stvarno ubise...
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  deka Mon Aug 30, 2010 2:53 pm

Pa mene i dalje zanima kako izgleda npr D3+2 objektiva u 300 poena po standardnoj organizacionoj šemi???

+ bez heavy i special oružja marince pošto moraš da imaš 2 x troop gde možeš da uglaviš samo 2 x 5 mariaca, jerbo je jajaftinije HQ 100 poena???


Last edited by deka on Tue Aug 31, 2010 3:00 am; edited 1 time in total
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Malkovian Mon Aug 30, 2010 3:31 pm

pa objektivi izgledaju tako sto su tu negde pa se mi pobijemo Very Happy
Malkovian
Malkovian
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 403
Join date : 2010-03-16
Age : 40
Location : Novi Sad, Vojvodina, Serbia, Balkans, Europe, Earth, Solar system,Virgo Supercluster, Orion Arm, Milky Way

Character sheet
Name: ja
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  =Charok= Mon Aug 30, 2010 10:49 pm

Sace njemu da sleti drednot u drop podu i udri... nigde ne pise da ne mozes nekom odlucnom solo akcijom (citaj: ide marinac sam kroz tiranidima infestovanu kanalizaciju da postavi relej) da zaradi sebi jos poena... Ja bi se radije igrao takvih izivljavanja nad pravilima nego nekih bogznakako (ne)izbalansiranih bitaka...
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  тајнисвет Mon Aug 30, 2010 11:07 pm

Свиђа ми се ова идеја на тако мало поена. Не бих играо кампању, али бих дефинитивно пробао да играм на тако мало поена. Брза партија, мања табла, сигуран сам да се све одигра у три-четири потеза...
тајнисвет
тајнисвет
Стефан Башић
Стефан Башић

Posts : 575
Join date : 2010-03-15
Age : 38
Location : Нови Сад, Србија

http://tajnisvet.com

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  deka Tue Aug 31, 2010 4:31 am

...Брза партија, мања табла, сигуран сам да се све одигра у три-четири потеза...
Stefane, ja sam to i rekao par postova iznad, ali da se igra po Combat Patrol pravilima, a ne po standardnoj organizacionoj šemi, koja je prikladna tek za partije preko 500 poena, (mada postoji i dosta onih koji tu granicu postavljaju na 750).
Kao što sam već pomenuo, igrali smo turnir u 400 poena, na pola table. Odigrasmo po 5 partija, i to bez problema, a skoro sve moje partije su trajale po 6 ili 7 poteza, (+ plus smo imali par gospodara vremena), i igrali smo neke stvarno čudne mislije koje su takođe bile jako zabavne, ali kao što sam i tada napomenuo igrali smo po combat patrol pravilima, koja između oistalog kažu da ne moraš da imaš "pravi" HQ, nego nekog sarge-a u tactical squad-u (ili tako nešto) proglasiš za HQ, moraš da imaš samo 1 troop choice, nema save-a boljeg od 3+, nema vozila čiji je oklop bolji od 33 (f+s+r) i nema modela sa preko 2 rane...

...Ja bi se radije igrao takvih izivljavanja nad pravilima nego nekih bogznakako (ne)izbalansiranih bitaka...
Baš me čudi ova izjava Shocked Shocked Shocked

300 poena po standardnoj organizacionoj šemi, sa standardnim misijama, skoro niko nema šanse protiv tvojih tiranida, bar ne imperijalne armije aquila ...

U toj varijanti marinac može da ima npr. Chaplain-a (100) i 2 x 5 marinaca (180) i ostaje ti 20 poena za npr. comby flamer-e za sergeant-e Sad

Dok sa druge strane tiranid može u 300 poena da "ugura" npr. Tyranid Prime-a sa Deathspeeter-om (18" rending, S5, AP5, Assault 3), 5 geenestealer-a sa poison napadima, 5 običnih geenestealer-a i recimo 10 Hormaganta... Svi maju inicijativu 5+, svi koji pucaju imaju assault pucaljke, male bube imaju fleet, i kada te stignu imaju xxx napada u cc-u, a zbog inicijative, jelte udaraju prvi (osim ako je marinac stigao da navata neki cover, mada ni to mu neće mnogo pomoći)

I onda čak i da marinac baca iznad proseka, a tiranid oko proseka ili čak ispod proseka, pobednika u vašem slučaju nije probelm pogoditi...

Mada ako je to vama tamo zabavno, ondaOK, mada meni ne izgleda tako Rolling Eyes
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  severian Tue Aug 31, 2010 9:54 am

Sad će se sve to polako popraviti. Mada bi možda šlos mogao da uvaži dekine predloge o restrikcijama. Čisto da neki ljudi ne bi bili frustrirani i odustajali od igranja zato što ne mogu ništa da urade. Te restrikcije o oklopima i ranama zvuče razumno. A sad smo svi skoro 400 poena.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Maxa Tue Aug 31, 2010 12:00 pm

Ali, ali... cini mi se da te restrikcije za armor opet samo pomazu tiranidima... Rolling Eyes
Maxa
Maxa
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 384
Join date : 2010-03-22

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  deka Tue Aug 31, 2010 1:15 pm

Maxa wrote:Ali, ali... cini mi se da te restrikcije za armor opet samo pomazu tiranidima... Rolling Eyes
Pa ne baš, pošto njihove velike bube imaju mahom 4-6 rana tako da ćeš da se biješ sa više balih buba sa manjom snagom i tafnesom + što ni jedna nije imuna na Instant kill... Ukoliko uspeš da u te poene uglaviš nešto što može da ga napravi Shocked
Za npr. marinca to znači da ne može da ima terminatore (ili u vašem slučaju wolf gardove u tac. squad-ovima) zbog save-a na 2, ili dreadnought-a zbog oklopa koji u zbiru iznosi preko 33
A ne verujem i da bi u tako malo poena hteli da vidite Leman Russ-a sa punisher cannon-om i heawy bolterima (39 hitaca snage 5) opet zbog oklopa koji je u zbiru preko 33, ili 2-3 obliteratora sa svim onim čudnim oruzjima koje mogu da imaju, ili mega nobove u truck-u, ili tako već neke gadne stvari...

Najveći bonus je u tome što u tako malo poena ne moraš da imaš HQ-a, što ti kao imperijalcu daje mogućnost da imaš neki fool squad sa flamerom i heawy bolter-om što ti daje neku šansu pritiv npr. tiranida da ga lepo redukuješ pre cc-a, pa da imaš sportsku šansu u istom, ili da ga u zavisnosti od misije podeliš na combat squad-ove, u jednom flamer i sarge sa Power Fist-om, a u drugom heavy bolter, pa onda malo raspališ po bubama pomenutim heawy bolterom + rapid fire ostatka squada, a sarge i flamer prvo sprže bube pa ih assaul-uju, što im kako rekoh daje sportsku šansu...

Pomenuti scenario će i tyranid-a naterati da malo traži cover, i da osmisli napad, a ne u pravoj liniji napred prema tebi, što bi u najkraćem trebalo partiju da učini zanimljivom obema stranama, i tako... Mada ako ne probate nećete znati...

Partija u tako malo poena (ispod 500) bi trebalo da predstvlja sukob izviđačih patrola ili prethodnica većih armija... A takvim operacijama obično rukovodi neki narednik sa dva - tri voda i možda ponekim transportom...
deka
deka
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 73
Join date : 2010-03-24
Age : 52

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender:

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  =Charok= Tue Aug 31, 2010 2:28 pm

...Ja bi se radije igrao takvih izivljavanja nad pravilima nego nekih bogznakako (ne)izbalansiranih bitaka...
Baš me čudi ova izjava Shocked Shocked Shocked

Nisam hteo da smaram al kad vec ocete... Teo sam da kazem: radije bih se igrao mini scenarija u kojima imam GMa koji malo doda vamo, malo skine tamo, kad vidi da marinci bivaju pwnovani samo zato sto imaju malo poena "slucajno" obrusi pola zgrade na moje hormagante, nego ove gluposti sa 300 poena u kojoj ja imam 92 napada u assaultu a marinac ne moze za iste poene ni gace da kupi svojim trupama...

Nije problem u armor sejvovima niti u troop choice nego jednostavno u kostanju pojedinih modela. Moze Kalmar da lomi glavu koliko hoce i moze army composition da bude kakav god, kad je osudjen na 10 modela a ja strpam 31...

Zato lepo neobavezna krljacina pod kontrolom GMa dok se ne skupe poeni pa cim armije budu po 500 ili u koliko vec moze normalno da se igra, onda standardna scenarija...
=Charok=
=Charok=
Admin
Admin

Posts : 790
Join date : 2010-03-16
Age : 46
Location : Novi Sad, Vojvodina

Character sheet
Name: Enter name
Race: Human
Gender: Male

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

Warhammer  40k  campaign !!!  - Page 2 Empty Re: Warhammer 40k campaign !!!

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum