Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
ETC AR komitet EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
ETC AR komitet EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
ETC AR komitet EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
ETC AR komitet EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
ETC AR komitet EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
ETC AR komitet EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
ETC AR komitet EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
ETC AR komitet EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
ETC AR komitet EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


ETC AR komitet

+2
Brain Damage
kgkid
6 posters

Go down

ETC AR komitet Empty ETC AR komitet

Post  kgkid Fri Nov 30, 2012 12:15 am

Otvorene su prijave za AR komitet.

Ako hoce neko nek se prijavi. Ako nece niko mogu ja.

Do 14. decembra su prijave, tako da mislim da u narednih nedelju dana svi mozemo da stavimo ovde sta nam je smetalo na ETC, sta smo culi od drugih da treba da se promeni i da osoba koja se kandiduje onda zastupa te nase zajednicke stavove?

Za pocetak:
1. Limitirati Banishment spam: ne na nivou pojedinacnih armija, vec na nivou timova. Kako? ( u kombinaciji sa 2, limit na max jednog L4 iz istog lora po timu? 8 osnovnih lorova, plus specijalni lorovi po armijama, a mi smo gledali 3-4 Light lora po timu?)
2. Limit na jednog L4 po armiji.
3. Limit na 6 MC po armiji max 4 po jedinici je nesto sto ljudi furaju, Slovenci i Hrvati su to vec stavili u svoj AC?

Licno ne bih dirao max. za velicinu i cenu jedinica, posto nisam video da je to bilo preveliki problem na ETC?

Koje su vase primedbe? Treba li nesto poostriti ili ublaziti?
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Brain Damage Fri Nov 30, 2012 1:08 pm

Ja podrzavam Darkovu kandidaturu u potpunosti.

Neke stvari na koje bih ja skrenuo paznju.

1. Definitivno nesto treba uraditi sa Banishmentima. Darkov predlog je odlican ali ako naidje na jak otpor, ima jos nekoliko prilaza koje treba razmotriti. HE se moze osporiti uzimanje 2 banishmenta uz pomoc seerstaff posto jasno ima izbor spelova, sto se malo kosi sa RB slucajem kada je moguce imati duplikate spelova, isti slucaj je i sa lormaster pravilom.
2. Ja se slazem za ogranicenje L4 magova, ali treba videti sta ostali misle o tome.
3. Za MC mislim da ce morati nesto poput toga da se uradi. videcemo kakvi su utisci o ovim pravilima posle zagrebackog turnira.
4. Ja sam za zabranu crown of command.
5. I TK uvesti malo stroziji AC. Smanjiti im broj poena nazad na 2400, ili samo 2PD dodatna, ili promeniti restrikcije za titana, ili sve ovo Very Happy
Brain Damage
Brain Damage
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 101
Join date : 2010-04-06

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Largo Fri Nov 30, 2012 4:10 pm

kgkid wrote:Licno ne bih dirao max. za velicinu i cenu jedinica, posto nisam video da je to bilo preveliki problem na ETC?

Ne slažem se.
Jer sa ovim možeš za 200 pts dobiti 100 goblina u jednoj jedinici.
Sa bsb i magijom to je poison na 5+.

Ili slave tar pit koji nikad nećeš slomiti.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Jogurt Fri Nov 30, 2012 4:31 pm

Mora da se pazi sa AR. Mora da se pazi da ako se nastavi put koji je bio u 2012 sa jos vise restrikcija ima da bude kao sto je sada u zagrebu i to je katastrofa za kompetitivnu igru. Male restrikcije na individualnom nivou vojske sve promeni i napravi lepu igru.

1. Definitivno nesto treba uraditi sa Banishmentima. Darkov predlog je odlican ali ako naidje na jak otpor, ima jos nekoliko prilaza koje treba razmotriti. HE se moze osporiti uzimanje 2 banishmenta uz pomoc seerstaff posto jasno ima izbor spelova, sto se malo kosi sa RB slucajem kada je moguce imati duplikate spelova, isti slucaj je i sa lormaster pravilom.
Ja verujem da ne treba da se limitira broj lv4 maga. Zasto je to tolkio jako? Imas veci izbor spellova i to je super i nikako nije jako. Ako se stave restrikcije na spellove onda trebas da imas dva lv4 ili neke lv2, a neki lv2 ne mogu da imaju odredjene vrste magije. Ne treba da se stavlja previse restrikcija na nista, to menja igru previse. Ja predlazem nesto kao IF se desava samo na 3 6tice a miscast jos uvek na 2.
Banishment treba da se promeni ali razlog zasto je banishment toliko jak je zato sto su restrikcije dignute u drugim lorovima. Ako imas samo 4 kocke za shadow HE ce voditi light. To je tacka. Nesmanjivati kocke na bilo kom loru. Napravljeni su sa 6 kocka i ima puno puno posledica koje slede kada se koriste 5 a jos vise sa 4 kocke. Banishment je uvek bila ideja od pocetka 8me ali se nije mnogo koristila dok nisu stavili restrikcije na kocke.



3. Za MC mislim da ce morati nesto poput toga da se uradi. videcemo kakvi su utisci o ovim pravilima posle zagrebackog turnira.
MC su jaki. Prejaki. Ako stavis restrikciju na 4 onda ce ljudi voditi 4, ako stavis na 6 onda ce voditi 6. Jaki su zato sto ima manje shadow maga(pit of shades za mournfange), ima manje malih metal maga koji su popularni bili pre (20+ da se baci searing doom), i ima manje topova i slicno sto moze da ih unisti lako. Njihovi pojeni su vise izbalansirani(nisu ali su bolje) za no comp gde te pojene mogu lako da daju, kada ima komp oni postaju problem. Resenje je jedino uz comp da se digne pojentaza na njima ili da se ima manje kompa pa oni postaju manji problem i vraca se focus na velike jedinice pesaka. Konkretan predlog je dizanje pojena za njih.

4. Ja sam za zabranu crown of command.
I ja sam za zabranu crown of command, ali samo ako se uvedu jake restrikcije gde combat bude focus. U trenutnom kompu je combat focus. Poljaci su imali jake combat armije i pokazalo se ispravnom odlukom do pobede. Ako je comp takav da je najaci combat onda mora da se vrati balans i skine se crown.
5. I TK uvesti malo stroziji AC. Smanjiti im broj poena nazad na 2400, ili samo 2PD dodatna, ili promeniti restrikcije za titana, ili sve ovo
Tk komp jeste bio povoljan za njih ali videcemo sta ovo godishnji komp uradi i mozda ce balans ici ka drugim vojskama. Ipak nisu oni najaca vojska.


SADA MOJI PREDLOZI:
Topovi su maximum d3 wounda umesto d6. To je veci pomoc monsterima nego MC i to je bitno.

Ako se gleda max pojentaza za jedinice onda da se gleda po individualnim armija, na primer WoC dobije veci da moze da ima warriore u effektivnom broju jer su toliko skupi po modelu.

Lore master i biranje spellva bi skinuo skroz. To postize balans izmedju knjiga jer puno vojska nemaju to opciju. Lore master je jaka stvar a jeftino se uzima. Posledice starijih knjigu u novoj ediciji. To bi balansiralo stvari bez menjaje mehanike igre. Menjas mehaniku samo stvara nove probleme koje treba posebno da pogledas i ako ne pogledas onda nista se nije postiglo.

I naracno MC bi digao pojene na adekvatne nivoe po ostalom ACu.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Jogurt Sat Dec 08, 2012 3:55 pm


1. Darko Stojanovic kgkid, Serbia, and as I said before, I'd like to help.

2. I play since 2003. Favorite army: Dwarf. Have Kislev, Wood Elf and TK as alternate armies. Attended only last ETC, but I've been advocating ETC participation and style of play, as well as moderate AC for years. Organizing a single, annual event for 7 years now (currently organizing 7th).

3. I have to join "I like this comp" crowd, however boring it might seem to some. I see it as a product of evolution and seriously tested thing.

Huge opponent of Special Characters in tournaments. Experiences from tournaments here is that those are mostly unbalanced, and introduction of some, while restricting others is a wrong path. If you like them, use them in friendly games. They seriously unbalance tournament play.

I opposed SLoS, used to like VLoS better, but the fact is that SLoS is, by far, the best LoS system today. Main strength is its simplicity and clarity. A combination of SLoS (for terrain) and VLoS (for units) might be even better, but it needs to be tested.

Minor changes in comp regarding stuff most here talked about: Crown of Command, Monstrous Cavalry, Conga Lines (how to address that o.O ), few remaining death-star threats...
Some things might need loosening-up to.

I saw two major problems in ETC 2012, even if none actually bothered me personally:

a. Skaven - most of their games were mirror matches since no one really wanted to play against them. This was a sign that there was something wrong with them. I mean we all know it is their book, but obviously AR did not solve that problem. Maybe some restrictions should be loosened, but some should be stricter.

b. Light Spam, or Banishment Spam. This is not a problem on an army level, it is the full point of how that Lore is used. This was the problem on Team level. Most teams had several Light Spam lists, and that had a tendency to bore the ... out of players. Turn after turn playing the same stuff, while never meeting some of the lores...

I suggest (and this mildly crosses into question 4) few things regarding magic:
1. Keeping the dice limits as they are. They came to be trough heavy play-testing and they work. Light Lore might be added to the "4 dice club"?
2. Putting a limit on one Lord-level wizard per army. This was the case in Ljubljana last month and will be tested again in a few weeks in Zagreb, the response from the guys was very positive.
3. Putting team-leveled limits on the use of Lores of Magic. Something in line of "no two wizard lords in the same team may use the same lore of magic". This is a crude idea, that needs polishing, but there are 8 basic lores of magic, plus special lores from various books. There are more then enough for a team to choose from.

Prva stvar moram da ti kazem super sto si se prijavio za AC.com. Nadam se da ces uci. Dobro si napisao o stvarima. Svidja mi se restrikcije u nivou tima, to moze da bude veoma interesantno.

Imam jednu primedbu sto je:agija je previse centralana stvar u 8moj ediciji ali tako je kako je i jedino promena cele ideje magicne faze moze da napravi neke promene. Promena CELE magicne faze, vracanje na 7mu ili nesto slicno. Sve ostalno ne sme da se dira. Banishment spam nikako nije product igre nego comp systema. Da nije bilo compa na magiji ne bi ni bilo problema sa banishmentom. Believe me. Ne treba da se kaze max 1 lv4. ZASTO? Sta to postize? lv4 je skup i platiz skupo za tih dodatnih 4 spellova.... nikako nije prejak izbor. LORE MASTER je prejak izbor.

6 kocke. 6 kocke. 6 kocke. Igrao sam 4 ove nedelje 2 partije i danas jos jednu i mogu da kazem da je dosadnije sa 4 nego sa 6. Neznam sto uopste ljudi vole 4. Zaustavis tacno onu magiju sto treba da zaustavis. Ne proizvodi pametniju igru u toj fazi ni malo, a i pravi manji izbor sta da se radi. Resenje pametnije i interesantnije je irresistable Force samo na tri sestice. Menjanje broj kocke stavi neke spellove da se uopste ne mogu baciti sa malim magovima.... koliko lista je imala lv1 metal na ETCu? Koliko lista u engleskim turnirima ili nekim ima lv1 metal? Mnogo vise bez tih glupih kockica.
Banishment: Sa koliko kocka je Mladja bacao banishment? Boosted je uvek bacao sa 4. Banishment je isti problem kao sto je dwellers bez look out sira i kao sto je death magija stvarenje kocka sa purple purle sunom, i mindrazor. Treba da se resi na isti effektivan nacin. To jeste u efektivnim kompovima mindrazor je ld-2 ili +2s, dweller daje look out sir, banishment treba da ima neku vrstu restrikcije kao sto je 10+/13+ sam mag, 12+/15+ sa dva light maga, 14+/17+ sa 3 light maga, 16+/19+ sa 4 light maga, 18+/21+ sa 5 light maga. Banishment je dobar counter za konjicu ali to je zato sto je konjica po restrikcijama dosta ojacala kada pogledas da se pucanje i magija smanjila. Ako se dozvoli 6 kocke videcemo puno vise lv1 metal i ponovo balans konjica/infantry u listama.

The conclusion: Magicna faza je jedan sjeban equilibrium. GW ga je sjebao stvar ali taj equilibrium je osetljiv i mora da se mnogo pazi sta se radi... veruj mi najbolje nista. Najbolje da se gleda individualni effekti svakog spella.


Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  kgkid Sat Dec 08, 2012 4:45 pm

Magija. Evil or Very Mad

Restrikcije magije su imale za cilj da limitiraju upotrebu death/shadow lorova, jer su u preksi korišćeni samo Death, Shadow i Life pre ove restrikcije. Light se provukao kao sledeće najbolje rešenje. Sada se pokazalo da to treba da se koriguje. Meni je žao što ni Hrvati ni Slovenci nisu tome posvetili ni malo pažnje.

Nije po meni problem u samom Benišmet spamu, Light Lore mora da se igra sa 3 maga na stolu, inače ne vredi poena... Problem je u tome što su se za to uhvatili svi koji su mogli (uključujući i Loremaster pravilo): Imperija, Vilenjaci, TK, čak i neki Gušteri... Problem je što su svi koji su mogli izabrali da to i vode, a svaki tim je imao bar dve ili tri liste sa tim.

Možda sam ja Patuljak, ali ja magiju vidim kao najgoru fazu u igri. Magije su preterano jake, a užasno jeftine.
L1 od 100 i kusur poena baci IF bombu i ubije 500 poena 'ladno, a njemu možda nešto bude, ili ne bude... Ako dozvoliš 6 kockica, to je ono što će da se igra.
Takođe, stara je praksa da se magije najbolje bacaju sa 4 kockice. Spuštanjem na 4, ili 5 kockica ne gubi se na kvalitetu. Možda će da se spreči ona najjača magija, ali će se, u proseku, bacati bar jedna magija više po fazi i nešto će morati da prođe. Svako će morati da spreči onu nabudženu game-breaking magiju, ali proćiće neki hex, ili augment, koji će tvojoj armiji pomoći, bez da sam od sebe reši celu partiju. Na taj način magija postaje deo igre, a ne alfa i omega cele partije.

Dva Maga Lorda (l3 ili l4), iako izgledaju skupi, ubijaju svaku sansu da se od magije odbranis. Prolazi po nekoliko magija po krugu. Za te poene ne možeš da kupiš ništa što bi toliku magiju izdržalo ili ubilo dovoljno da to kompenzuje. Samo druga dva maga...
Ukoliko je neka armija jače penalizovana ovakvom restrikcijom, može restrikcija za tu armiju da se ublaži. Većina armija uopšte ne pati ako se ograniči na jednog Maga Lorda. Tu sam siguran za: Imperiju, Bretoniju, HE, DE, TK, OK, CD, WoC, Demone, prilicno siguran za OnG i Bistmene.
Ostaju WE, a kod njih nisam siguran da ista može znatnije da im pomogne, ili odmogne, mada sam sklon da prihvatim da oni mogu da uzmu 2 Lorda čarobnjačka, ako je jedan trimen, ako ne koriste isti Lore i ako Lore of Life-Beast (koji izabere spelviver) onda ne ponoviš na drugom mestu u timu. Inače ne znam da li WE treba da snose ikakve restrikcije?

Inače, džabe sve ovo. Ja lično sumnjam da ću ući u AR.com. Mislim da ćemo morati svi zajedno da vršimo veliki pritisak i da se mnogo znatnije aktiviramo, ako želimo da AR za ovu godinu budu malo bolje... Učešće u samom AR.com je mnogo manje bitno od aktivnog pritiska.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Razon Mon Dec 10, 2012 12:19 pm

Nadam se da necete imati nesto protiv da se malo ubacim u diskusiju. Smile
Nadalje, nadam se da mi necete zamjeriti na malo duzem postu...
Par mjeseci i 1-2 mini turnira nakon sto je izasla osma edicija smo u Zagrebu odlucili da se igra sa max 4 pd i od tada tako igramo. Nismo nikad pozalili ili imali potrebu to vratiti. A da stvrar bude zanimljivija, u ligi i mini turnirima se moze vidjeti iskastani 13-th spell (25+ to cast), dwellersi, mindrazor i drugi spellovi. Samo sto za 13-th skaven baca svaki krug i uspije izkastati (ili dobiti IF) 1-2 turna od njih 6. A dwellersi i mindrazor se kastaju na manju verziju, na manji range (12'' ili 18'') te su taktike prilagodjene tome.
Jos bih napomenuo da ja jesam pro komp, uglavnom medium strong pro komp. Smatram da ne postoji pravi ili krivi naci igranja warhammera, no komp, medium komp ili heavy komp, sve je ok. Kako kome odgovara!
E sada, magija sa max 4pd. Smatram da je stvarno lose imati 6pd zato sto to samo cini igru losijom. 6pd je za igrace koji ne zele previse taktizirati vec se samo zabavljati i imati veliek preokrete u partijama. Jedan krug prvom igracu ode unit sa stola, drugi krug drugom. I to je ok za zabavu. Za kompetitivni warhammer to nije ok. Ali u tom kompetitivnom warhammeru top igraci ce vrlo rijetko ici bacat spellove sa 4 ili vise kockica. Vecina ce cijelu partiju bacati sa max 3pd! Razlog za to je sto nema potrebe riskirat miscast (osim u slucaju life magije i #3 spella, ako je on u igri). Jedan jedini augment ili hex, u pravim combatu, ce donijeti pobjedu. Igrac ima potrebu baciti max moguci pd u slucaju ili kada gubi ili kada je situacija previse vazna tj kada ce sigurno pobjediti partiju ako mu prodje spell. I onda je lose dati tom igracu 6pd. Nije dobro za kompetitivnu, takticnu igru lako moguci preokreti.

Najjacu magicnu fazu sa kojom sam igrao, po ETC-like restrikcijama, je bilo sa HE, dual arch mage, oba sa High Lore. Jedan cijeli turnir sam bacao spellove sa 1-2 kocke, tu i tamo sa 3 kocke. Kada u svakoj magicnoj fazi bacim 5-6 spella protivnik moze birati koji ce zaustaviti. No moze pouzdano zaustaviti 2-3. Jedan vise ako zeli malo riskirati no uvijek mora propustiti barem 1-2 spell. Poanta je da je svaki spell dobar. Od jednostavnog 2d6 s4 magic missile, preko hexa shooting re-roll to hit, pa do 5+ ward za svoj unit. Na jednom turniru mi je magija izvela first turn kill. Protiv drugog HE igraca.
Ja sam dobio prvi krug, 10pd vs 5 dd (banner of sorcery + channel je generiralo 3 kocke). Od spellova je on probao riskirat pa je meni proslo: 2 flames of the phoenix (jedan sa 3 kocke, jedan sa 2 kocke), 1 fury of khain (sa 1 kockom) i curse of arrow attraction (sa 1 kockom). Sve ovo sam bacio na njegov unit od 15-tak white liona u kojem su bila njegova dva arch-maga. U mojoj shooting fazi su 3 RBTa ubila do kraja cijeli unit i oba maga; on je pao par panika i nije vise mogao bas nista.

kgkid wrote:
Inače, džabe sve ovo. Ja lično sumnjam da ću ući u AR.com. Mislim da ćemo morati svi zajedno da vršimo veliki pritisak i da se mnogo znatnije aktiviramo, ako želimo da AR za ovu godinu budu malo bolje... Učešće u samom AR.com je mnogo manje bitno od aktivnog pritiska.
Iz prve ruke mogu potvrditi da je ovo potpuno tocno. Smile
Uvijek ce oni glasni, makar bili manjina, najvise utjecat u izradu sistema.
Razon
Razon
Jaje od Azdaje (Levo)
Jaje od Azdaje (Levo)

Posts : 8
Join date : 2011-03-31

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Jogurt Mon Dec 10, 2012 4:05 pm

Razon wrote:
kgkid wrote:
Inače, džabe sve ovo. Ja lično sumnjam da ću ući u AR.com. Mislim da ćemo morati svi zajedno da vršimo veliki pritisak i da se mnogo znatnije aktiviramo, ako želimo da AR za ovu godinu budu malo bolje... Učešće u samom AR.com je mnogo manje bitno od aktivnog pritiska.
Iz prve ruke mogu potvrditi da je ovo potpuno tocno. Smile
Uvijek ce oni glasni, makar bili manjina, najvise utjecat u izradu sistema.

Onda super. Treba malo da se angazujemo i da glasamo svi zajedno. Da znamo sta i kako zelimo.

Super sto si se ukljucio!

Po mom mishljenju jedan razlog zasto je magija losa je zato sto stare knjige nisu uskladjene sa novijim. Po kompu moze da se usklade te razlike. Kao sto vam Yuri tamo pricao WE bas nisu komptetitivni po tim magicnim pravilama. Bilo bi lepo da se dozvole lv2 magovi da imaju razne spellove. Takodje i drugim knjigama da dozvolis sve lv2 da imaju magije po izborima lv4. Mora da se ima puno spellova i puno maga da se bude kompetitivan sa 4 kocke, a to je po meni malo dosadnije nego da mozes da povedes samo jednog lv1/2. - Nacin da budes kompetitivan sa puno spellova koji su svi opasni je da imas 2 lv4, lv4 i 2 lv2, neki lore master, neka opcija izabranja spellova. Vi ste skinuli dupli lv4 opciju.... ali ostavili ste sve ostale opcije? Zasto? Zasto bi se to radilo na ETCu?

Onda zabranite loremaster, specificno demonima!! Prvu turnir u 8moj smo svi skontali da je loremaster prejak. To se radilo na ETC sa demonima ali sa jos jacim kompom u zagrebu vi niste. Zabranite seerstaff ili kako se vec zove ili zabrana duplim spellovima. Zabrana bound spellovima da se ponavljaju sa obicnim, to je takodje dobra zabrana.

Stoji da je bezmozgno igranje da bacas sa 6 kocke taj jedan spell.... samo verujem da ako se promeni da se baca sa 4 kocke onda mora neke druge stvari da se izjednace. Ali cela magija mora da se izjednaci.

Stare knjige kao sto su high elfoi imaju lore koji ima malo slabije spellove ali se bacaju na bas male kocke. Onda mozes da igras sa lv2 i da nesto radi. Ako zelis lv 2 shadow sta ces uraditi sa 4 kocke? Treba da se kompuju i ti stari spellovi kao sto su demonski lorovi, dark lore, itd. Prelazak u novu ediciju je mnogo rasturilo balans, a magicna faza je bila ogromna promena i sve dok sve knjige ne izadju ce da bude tako. Ne postoji kompetitivan warhammer dok ne izadju sve knjige, a i Games Workshopa boli uvo za kompetitivan warhammer. Ja sam isto pro heavy comp, zeleo bi da igra postane competitivna. Jedini nacin da igra postane kompetitivna je da se promene knjige kao sto su radili u severnim zemljama. Inace da se gleda posledica svake akcije, ovo godishnji com dobro ste pogledali neke posledice kompa ali ste imali promasaje, a veoma slicne kao sto je u Zagrebu samo ne toliko izrazene.

Magija je najkatastofalan faza igre. Od 8me sam igrao sa 6 kocka, i na pocetku mi je smetalo, ali nakan nekog vremena se naviknes na to i shvatis zasto je to tako. Mozda je nisam ni dovoljno igrao sa 4 kocke ali neznam gde je taktika kada probas dwellers sa 4 kocke i imas 50% sanse da uspes. 4 spella jedan se zaustavi, i to bas onaj bolni. 6 kocke sluze da jedan lv1 mag moze da nanese neku odredjenu stetu i da bude koristan samo zbog jednog signature spella. 3d6 fireball na primer. Sve stoji da jedna magija u pravom trenutku moze da promeni igru i da sa 6 kocka to se omogucava ali sa 4 kocke ta magije se sprecava i dajes priliku vojskama koji imaju vise takvih opcija, a to su uglavom knjige koje su i pre compovanja bile najace. Ako se to uradi mora da se da kompensacija knjigama koji nemaju takve opcije kao sto su bretonci i wood elfovi.


Dva Maga Lorda (l3 ili l4), iako izgledaju skupi, ubijaju svaku sansu da se od magije odbranis. Prolazi po nekoliko magija po krugu. Za te poene ne možeš da kupiš ništa što bi toliku magiju izdržalo ili ubilo dovoljno da to kompenzuje. Samo druga dva maga...

Pa da ali to kosta 500+ pojena. A i lako se ubiju ti pojeni. Brze vojske ih lako ubiju a spore ih teze ubiju. Ja sam voleo kad vidim 2 maga u jednoj jedinici, to znaci da mozes da posaljes nesto po njih, pre su meni sluzili dryadi a jos pre toga warhawk rideri. A i od jednog maga kad baci 6 kocke se tesko odbranis, imas limit na kocka sa winds of magic. Jace stvari od spell izbora su dodatne kocke kao sto su casket i HE banner, dark magija, death magija. Od tih stvari se stvarno tesko odbranis nema veze koliko maga ima. Dupli lord po pravilima radi isto sto i puno lv2, neki loremasteri(7 spella), puno bounda, itd. Ako zabranis jedno zabrani i drugo! Dodaj neke granice kao max 8 spellova sme da se zna a ni jedan da se ponavlja, nesto tako, mozda i manje. Kada se zna 2 banishmenta onda sa 4 pa 4 kako da se zaustavi? Isto kao jedan sa 4 kocke.

A ako zelis da se ne baca If bomba sa lv1 onda mora da se gleda zasta sluzi taj lv1 i sta ce da postane jace zbog njegovog izuzetka u igrama. Koji sig spellovi ce se manje bacati i kakav utisak to moze da ima.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Largo Mon Dec 10, 2012 5:10 pm

Iskreno 4 kocke mogu da budu opasnije od 6 kockica.
Ako se čovek nada jednom velikom spellu koji kasta sa 6 kockica - to može da bude mač sa dve oštrice. Koliko god da je ubitačan sa druge strane može da se jako obije o glavu onome ko ga bacio. I lakše je dispelovati tako velike magije.
Ako se ide na manje kockica magovi lvl 4 značajno dobijaju na ulozi u odnosu na lvl2 magove. Mnogo više magija će se bacati (zavisno i od wind of magic), mnogo više će magija prolaziti.
Ljudi će pametnije igrati, bolje liste će se vodi a ne više no brainer liste. Ako neko ne može da računa na dvelere sa dometom 24 moraće da pravi listu gde će moći da ih baca na 12 a to je rizik.

Sve u svemu to nije loše.
Ja podržavam iako ovo meni jako smeta.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Jogurt Wed Dec 12, 2012 7:46 pm

Ne mozes da racunas na dweller ni na 12" a tek 24". Samo kazem ako zabranis 2 lv4 koji kostaju mnogo pojena zabrani loremaser koji kosta mnogo malo pojena. Zabrani i 3 lv2. Sto ne zabranis celu magicnu fazu kad vec pricamo o tome?
2 lv4 jeste jako ali je loremaster jaci. Glupo je zabraniti 2 lv4 a ne i druge stvari, to je sve. Ja licno ne bi dirao magicnu fazu jer ne treba da se dira jer diranje stvara probleme. Ponovo ako zelis kompetitivni warhammer onda napisi nove knjige za sve jer suprotno nece moci da bude kompetitivan. Nikad ni nije bila kompetitivna igra, ali uvek je bila fun igra i zato je i igramo.

Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Jogurt Wed Dec 12, 2012 7:47 pm

Moje mishljenje je da ne treba da se dira stvari koje su zamishljenje da rade kako rade i da se to prihvati kako jeste i tako da se igra, jer je tako najbolje. Comp sluzi da se zauste glupe stvari kao sto je prvi potez pobeda sa dwellersom, i to se radi tako sto se kaze look out sir. Smanje se velicine jedinice na nesto, i to je kool i pravi bolju igru. Treba da se skine samo slag na torti jer vecina igraca ne vole ukus tog slaga. Ako se zeli kompetitivnija igra onda mora da se gleda od knjige do knjige i da se uradi procena svacega, a ne blanket restrikcije. Hard comp mora da bude hard comp a ne ovo sto se trenutno radi.

Neki predlozi:
-Hard comp treba da izgledao tako sto se kaze ovo vredi toliko pojena, ono onoliko pa ako predjes 10 pojena lista je too hard. Da bude za bretonce, 4 karaktera je +3 pojena, MR(3) i damsel da bude +1 pojen, dupli treb da bude +2 pojena, onaj charge da bude +1, HKB +1, Jedinica preko 15 viteza +3, itd, 4 jedinice bowmana +2, itd.
-Da se uzme 5 sudija koji gledaju svaku listu i procene pojene za tu listu od 0-30 i onda da se ti bodovi dodaju na kraju. Ili da se daje od 0-5 pa da se gleda razlika od igre do igre, ako imas 5 onda mozes da pobedis max 15-5. Ja sam bio na takvim turnirima i bilo je mnogo bolje nego prejake restrikcije koje samo menjaju sta je broken sta nije.
-Da se uzmu novi pojeni za svaki model u svakoj igri koji odgovara kako treba. Itemi takodje. Ako predjes 50 modela onda svaki sledeci model vrede +2, itd.
To moze da bude competitivno uz skidanje slaga sa torte kao sto je prvi potez dwellers nekog lv4.
Jogurt
Jogurt
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-03-08

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Largo Mon Dec 17, 2012 3:21 pm

Mali predlog da se u ETC RP ubaci bodovanje sa Agram Arene.
Ovo ocenjivanje podstiče igru jer štekerske vojske će sad još teže uzimati poene ako se ne otvore malo.
Da bi dobio 20:0 treba da se usereš. 2000+ poena razlike.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  teclis Mon Dec 17, 2012 10:31 pm

Largo wrote:Mali predlog da se u ETC RP ubaci bodovanje sa Agram Arene.
Ovo ocenjivanje podstiče igru jer štekerske vojske će sad još teže uzimati poene ako se ne otvore malo.
Da bi dobio 20:0 treba da se usereš. 2000+ poena razlike.

+1
teclis
teclis
Jaje od Azdaje (Desno)

Posts : 50
Join date : 2012-02-04
Age : 32
Location : Novi Beograd

Back to top Go down

ETC AR komitet Empty Re: ETC AR komitet

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum