Valhala
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Affiliates
Valhala free forum
 
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Religije Eninoka
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyFri Mar 02, 2018 4:04 pm by Putujuci Djindas

» Uslužno farbam sve vrste minijatura!!!!
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyTue Jul 05, 2016 9:55 am by Jocinetu

» KMK 2015, 7. in 8. November. Slovenia - 9 Age
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyWed Oct 28, 2015 8:24 pm by finaglista

» Izvori Magije potrebno
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyThu Mar 19, 2015 3:29 am by Moff

» VI. Topor Team Tournament 2015.
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptySun Mar 15, 2015 10:32 pm by Zvijerko

» PORUDZBINE !!!
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyWed Feb 18, 2015 9:26 pm by tpoba4

» BSG LARP slike
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyTue Feb 17, 2015 7:05 am by Branzila143

» Epic mega battle
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyThu Dec 11, 2014 12:21 pm by sashasuman

» IZVEŠTAJ SA DANA FANTAZIJE 2010
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 EmptyThu Nov 27, 2014 9:21 am by harronasad

March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar


ETC Tim Srbija 2013

+9
Putujuci Djindas
Razon
Brain Damage
severian
TheMarko
Jogurt
Iskusinjo
kgkid
Largo
13 posters

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Odabir kapitena za ETC 2013

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Vote_lcap63%ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Vote_rcap 63% 
[ 5 ]
ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Vote_lcap37%ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Vote_rcap 37% 
[ 3 ]
 
Total Votes : 8
 
 
Poll closed

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  TheMarko Sat Oct 20, 2012 11:16 pm

Uf,

Ne zelim da biram strane, nerocito izmedju vas koji se ovde trenutno dopisujete, ali moram da kazem par stvari, i ne zelim da mi iko zameri zbog ovoga. Unapred se izvinjavam ako nekoga povredim.
TajniSvet je u pravu sto se tice prethodnih ETC-a. Svi su bili pozivani, i odgovor iz CELE drzave (ne samo BG, vec i ostali) je bio nikakav, pa su se snalazili i zvali Bugare . . . Gde su tada bili svi koji se sada busaju i traze pravdu? I na kojem mestu pise da kapiten treba da bude najbolji igrac? Svi su zapeli sa pricom o tome ko je najbolji igrac, a ustvari to nema veze sa kapitenstvom. Kapiten je osoba koja drzi tim na okupu, organizuje stvari i pre svega dobro upari igrace na samom takmicenju. Uopste ne mora da bude najbolji igrac. Jel ima neko iz Beograda iskustva sa ETC uparivanjem? Kada budemo bilo nekoga iz BG ko ima iskustva sa ETC-ovima, lako ce se birati kapiten izmedju tih ljudi, a do tada, mislim da je stvarno neophodno da se kapiten bira u njihovom "podrumu" (bez uvrede NS).
TajniSvete, ne pominji molim te zastave na ovom mestu, jer su ove godine igraci iz NS nosili zastavu Vojvodine i njome mahali kao da je stvarno tamo otisao tim Vojvodina . . . Ne optuzujem nikoga, ali je cinjenica da smo tamo bili sa dve zastave . . .
Dzone Vejne neka imena koja si naveo kao primere iz BG-a stvarno treba zabraniti na svim forumima. Jos uvek vucem traume sa turnira na kojem sam zalegao jer su kockice sa druge strane stola letele ka meni . . .
A ovaj turnir koji se pominje u BG je stvarno malo smesan po pitanju organizacije i ja znam da necu doci. Opet pocinjete sa pricom "ofarbana vojska" a prosle godine nista nije falilo sto je dobar deo vojski bio neofarban i super sam se proveo. Favorizujete igrace iz Beograda time sto spustate cenu ucesca za clanove kluba - ko je od ljudi van BG-a caln BG kluba?
Iskusinjo, imao sam prilike da zvrjim po ETC-u dok ste vi igrali, konga se igrala na vecini stolova gde u bile partije za visoka mesta. Asger - koji po meni vazi za jednog od boljih igraca je igrao bas tom taktikom, i niko ga nije gledao kao gorepomenutog indijanca, stavise od njega su kopirali tu taktiku . . .

Ljudi mislim da vodite izlisnu raspravu ovde, nista se nece promeniti a samo cete se po stoti put posvadjati bezveze. Odnosi izmedju BG-a i NS-a su ovakvi kakvi su i IMHO tek ce sledeca generacija mozda moci nesto da promeni. Nemojte da me pogresno razumete, ja poznajem puno vas i medju vama ima i "ovakvih" i "onakvih" ali one koji su mi dragi, podjednako su mi dragi, nebitno odakle su. Najvise bih voleo da mozemo da se ujedinimo, i da napravimo cvrstu osnovu za bilo kakvu organizaciju bilo cega, da saradjujemo kao ljudi, ali nisam siguran da je to moguce. Nemojte se sada molim vas uvrediti, ali ljudi iz NS gledaju na ostale kao "Vojvodjani", a iz BG-a na ostale kao "Beogradjani", tj malcice s visine i jedni i drugi . . . Cast izuzecima, kojih ima u obe grupe, ali to je samo ono sto potvrdjuje pravilo. Kada imas dve grupe koje misle da su bolji od onih drugih, ne obavezno u WH, garantovano izbije sukob, to je neminovno. Batalite da se svadjate, molim vas da se pomirite svi sa tim da je neminovno da ove godine kapiten bude iz NS, i da se dogovorimo oko toga kojih 7 igraca osim mene ( Wink ) ide na sledeci ETC. Ideja sa timskim partijama je odlicna, i bilo bi lepo da zazivi, ali opet se mesa ta netrpeljivost izmedju dve strane.

Eto mojih 1.7346 dinara po danasnjem kursu NBS . . .


Eto, pretece me Darko jer se i pisanje mog posta oteglo, ali ne mari . . .
TheMarko
TheMarko
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 114
Join date : 2010-03-31
Age : 43
Location : Altdorf, pobogu

Character sheet
Name: Albrecht Hahnemann
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  severian Sun Oct 21, 2012 12:40 am

Andrija je kapiten zato što su ga izglasali ljudi koji su do sada trošili svoje vreme i novac da idu na ETC i bave se ETC-om.
Niko se nije nudio da pomogne i učestvuje 3 godine pa je sad malo kasno da bilo ko traži bogom dano pravo glasa.
Do juče su se svi smejali ETC-hammeru a sad bi da imaju pravo glasa ? Da li je to demokratično ? Nije. Da li je radilo do sada ? Jeste.
Andrija je kapiten i tako će da ostane dok ga ETC igrači ne smene. On je postavio pravila po kojima će se birati igrači za ovu godinu.

http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=6&t=10292

Možda neke stvari treba pojasniti ali kostur je tu naveden. JBG. Ne spominje se nikakva liga.... Ako hoće neko da učestvuje na EC-u mora da pokaže između ostalog i da je spreman da odvoji novac i vreme da izađe iz Beograda. I iz Novog Sada. I iz Kragujevca.....

Takođe će dosadašnji ETC igrači na čelu sa kapitenom reći ko je neprihvatljiv za tim. Ako je dvotrećinskoj većini neprihvatljiv onda to verovatno jeste. Luka neće biti član tima. Zato što je neprijatan i niko ga ne voli. Takav mu je personality. Mi imamo strahovito pozitivan feedback od drugih igrača iz drugih država na ETC-u. Nećemo dopustiti da to iko pokvari. Ne treba nam Luka kao što Mađarima ne treba Đozo. Da smo vodili Luku šanse za kandidaturu bi nam verovatno bile mnogo manje.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Dzon Vejn Sun Oct 21, 2012 3:29 am

Disclaimer: 4. pasus ispod ovoga je kljucni (onaj u kome je opisan "zacarani trougao"). Kao sto sam naveo i na dnu posta, voleo bih kada bi (konstruktivna raspravka) mogla da se fokusira samo na resavanje tog dela. Ostalo sam napisao samo da bih odgovorio na sire probleme koji se ovde spominju. Kraj disclaimera.

Pokusacu da odgovorim na sve ovo sto je napisano.

Pre svega, poruku tajnog sveta cu da izignorisem onoliko koliko mogu, jer nije konstruktivno pisana (za razliku od moje poruke i svih ostalih pre i posle). Kad budes procitao da sam jedno 20 puta napisao da mi nije namera da vredjam ili bilo sta u tom smeru, te prepravis nacin na koji pises, onda cu i tebi odgovoriti.

Sto se tice Darkovog prvog dela posta, to je sve jasno - tamo gde se ne igra ETC nece se ocenjivati, i sve ok. Pitanje ostaje - kako se ocenjuje liga u HS, i zasto se trenutno ignorise?

Onda cu pokusati da se osvrnem na dve stvari koje je nekoliko vas iznelo, a to je da kapitena biraju igraci koji su do sada bili na ETC, i da kapiten bira igrace koji ce ici - kako onda mislite da se neko novi ukljuci? Dakle, ne zelite da imate transparentni sistem bodovanja, ne zelite da se kapiten transparentno bira i ne zelite da vam neko kaze da ste u potpunosti prisvojili ETC. Ne primecujete li mozda da ta tri ne mogu zajedno da idu? Ako ETC nije prisvojen, onda pustite da se ili kapiten ili igraci biraju po nekom sistemu, bez tudjeg uticaja. U suprotnom, ja ne vidim sta je to sto treba da spreci sve one koje ste iskljucili iz svog kruga od 11 igraca, da odu na ETC forum i napisu kako taj odabir ide ovde (a sto verujem da bi takodje uticalo na to gde ce se odrzati turnir).

Sto se tice mojih alternativnih predloga - obratiti paznju da sam svuda naveo "bilo ko drugi". Ne bez razloga.

Sto se tice toga kako je ko ranije pricao o ETC, ponovicu nesto sto sam vam vec rekao na Zmajevom forumu - da, ali tada nije bila 8. edicija aktivna. Mislim da je razlika izmedju 7. i 8. svima jasna. Ja jos nisam sreo ni jednog igraca koji je tvrdio da je 8. edicija bolja. Predpostavljam da za to postoji neki razlog...

Sto se tice toga gde je do sada bilo odigrano, i ko je isao a ko nije (i svi znamo da je to najvise zbog para), opet cu postaviti pitanje - ako se bude igralo u Srbiji, zar to sad nije prilika za sve ostale da se ukljuce (posebno u skladu sa predhodnim pasusom)? Ako sada nece da se poveca krug od 11 ljudi, kada ce onda? Takodje, to sto neko ima 500+ evra, ne cini ga vecim srbinom od nekoga drugog (koji nema, nece da da, nema u tom trenutku a mozda ce u nekom buducem imati, itd.). A to vas opet vraca na onaj deo gde neko ode i prijavi kako birate tim.

Pa sta ako ce svi da se "biju" oko mesta ako se odrzava u Srbiji? Nije li to i logicno?

Ponovicu se - uopste mi nije namera da potpaljujem bilo kakvu raspravku (negativnu). Posebno ne na relaciji NS - BG. Podseticu te da sam ja bio taj koji je naduvao stavove i Valhale i HS svojevremeno, zato sto ne mogu da se dogovore da 2 (jedina) kluba u Srbiji nemaju grudge-ve jedni protiv drugih. I zbog toga posle imao negativno misljenje pojedinih hobista, kako iz BG, tako i iz NS. I ponovo bih uradio isto, bez razmisljanja. Dok sam igrao WH aktivno, dolazio sam na sve turnire u zemlji (sa izuzetkom jednog u KG, kada smo bili fizicki spreceni mecavom). Kad sam prestao da dolazim, prestao sam da dolazim na sve turnire. Dakle nikoga nisam favorizovao, a posebno ne bojkotovao, a posebno ne aktivno ucestvovao u organizovanju bojkotovanja. Dakle prica o relaciji NS - BG moze da se prica svima osim meni.

Ocigledno da nije svejedno koji je forum. Licno, kao i po ostalim pitanjima iznad, voleo bih kada bi postojala transparentnost. To znaci da kada se postavi nesto novo, da se postavi i na drugom forumu (koji god forum bio "prvi").

Kao sto sam tebi i jos nekima ranije napisao preko PM - ne znam da li mi se igra. I ne znam da li bih se prijavio. I to ne zavisi od para i slobodnog vremena, nego od drugih stvari. Bez obzira na sve, ne bih nikada trazio sam za sebe da budem clana tima. Ako prodjem neke kvalifikacije, pa udjem u uzi krug, vidim ko je jos u tom uzem krugu, itd. - onda mogu da pricam na tu temu. A ovo da ja sebe stavim iznad nekoga, stvarno mi ne pada na pamet. Kao ni da prihvatim mesto bez ucesca na nekom vidu kvalifikacija. A za kvalifikacije i dalje nemate plan i program.

40k ligu nisam prijavio - kao sto rekoh, nemam nove modele, nisam jos proucio listu, i nemam nove modele za haos. Takodje, mislim da imaju barem 2 bolja CSM igraca od mene u BG (Kosanovic i Donevski).

Sto se tice price o iskustvu potrebnom... meni je to smejurija. Evo vam Sutic, covek nije igrao 2-3 godine 40k, i bio 4. na turniru, sa sve tim sto nije poznavao sva pravila kako treba. Donevski ne bi dobro uparivao igrace zato sto nije ranije bio na ETC? Meni licno to zvuci kao nacin da se "otkace" svi oni koji nisu u "klubu 11". Voleo bih da gresim, ali mi jos nista ovde ne nagovestava da je to tako.

Sto se tice Markovog posta:

Klub je organizacija koja mora sama sebe da odrzi. Na ovaj ili onaj nacin. Ja ne vidim smanjenje cene ucesca kao nesto problematicno. Stimulisu se ljudi da plate clanarinu. Clanarina je jedna od stvari koja omogucava klubu da opstane. Svi znamo u kakvim uslovima se posluje kod nas. Ako postoji igrac kome ce tih 200 dinara napraviti razliku da li ce doci ili nece, ja cu mu uplatiti tih dodatnih 200 dinara.

Uopste nemam nameru da se svadjam sa bilo kime. Postavljam pitanja koja mislim da moraju da budu postavljena. Odgovore do duse slabo dobijam ili ne dobijam. Ili se prica okrece na drugu stranu.

Sledeca generacija igraca se verovatno nece ni poznavati, kakvi su trenutni stavovi svih. NS igraci ne dolaze u BG, BG igraci ne dolaze u NS, i to onemogucava upoznavanje novih igraca. Na vasem forumu se pljuju BG igraci, tamo NS igraci. Po default-u, ljudi iz NS ce stati "iza" onih koje poznaju (a to su oni koji pljuju BG igrace) i "vice versa" - iz BG ce podrzati BG ljude. Cak ne mislim da je to nenormalno. Ali svakako sprecava sirenje igraca. Sprecava druzenje svakako.

Potpuno se slazem sa tobom - i jedni i drugi gledaju sa visine. I to je osnova problema.

Inace sto se tice netrpeljivosti - ja nisam primetio da ona postoji uzivo. Postoji uglavnom samo na forumima (oba). Ja to nazivam ForumHammer-om. Licno, ne poznajem nekoga ko se nesto posvadjao ne znam kako "uzivo" (mozda postoje neki izuzeci, ali oni svakako nisu i pravila). A ako se ljudi bojkotuju medjusobno, onda samo ForumHammer i moze da se "igra". I nikad nece biti bolje.

Sto se tice Vladinog posta:
Manje vise sam prosao kroz puno toga vec, pa se necu ponavljati. Ponovicu samo one stvari koje smatram kljucnima.

Niko se nije nudio da pomogne i učestvuje 3 godine pa je sad malo kasno da bilo ko traži bogom dano pravo glasa.
Znaci niko ko nije u "klubu 11" - prijatno dovidjenja. Kako to da mene ubedi da ne odem na ETC forum i ne napisem rec-dve o tome?

Do juče su se svi smejali ETC-hammeru a sad bi da imaju pravo glasa ? Da li je to demokratično ? Nije. Da li je radilo do sada ? Jeste.
Do juce je bila 7. edicija. Danas je 8. edicija.

Andrija je kapiten i tako će da ostane dok ga ETC igrači ne smene. On je postavio pravila po kojima će se birati igrači za ovu godinu.
Ponovicu deo za trougao - ako kapitena bira "klub 11", a kapiten bira igrace bez ikakvog kriterijuma (te odabere opet sve clanove "kluba 11"), onda taj "pool" ljudi koji ucestvuje u tome ne moze da se prosiri. A ako je to tako, ja opet ne vidim zasto ja ne bih otisao na ETC forum i napisao rec-dve o tome, npr., u temi u kojoj je kandidatura Srbije ponudjena.

Možda neke stvari treba pojasniti ali kostur je tu naveden. JBG. Ne spominje se nikakva liga.... Ako hoće neko da učestvuje na EC-u mora da pokaže između ostalog i da je spreman da odvoji novac i vreme da izađe iz Beograda. I iz Novog Sada. I iz Kragujevca.....
Zasto? Da li je npr. Sutic losiji igrac zato sto ne igra? Rezultati i sada i pre pokazuju da nije. Donevski? Isto...

Takođe će dosadašnji ETC igrači na čelu sa kapitenom reći ko je neprihvatljiv za tim. Ako je dvotrećinskoj većini neprihvatljiv onda to verovatno jeste. Luka neće biti član tima. Zato što je neprijatan i niko ga ne voli. Takav mu je personality. Mi imamo strahovito pozitivan feedback od drugih igrača iz drugih država na ETC-u. Nećemo dopustiti da to iko pokvari. Ne treba nam Luka kao što Mađarima ne treba Đozo. Da smo vodili Luku šanse za kandidaturu bi nam verovatno bile mnogo manje.

Opet "klub 11"? U nacelu postujem dvotrecinsku vecinu. Ne podrzavam deo gde 11 igraca odlucuju o tome. Pozdravljam deo gde navodis imenom i prezimenom ko i zasto. Na njemu je sada da se od toga brani najbolje sto ume (i snosi sve posledice toga u smislu kako ce ga ostali gledati zbog toga).

Kome nama? Predstavnicima "Srbije" ili predstavnicima "kluba 11"?

Nadam se da sam opet jos malo pojasnio sta je to sto ne smatram korektnim. U osnovi, svodi se na taj trougao koji sam vam vec vise puta spomenuo. Sve ovo ostalo smatram sporednim stvarima. Jer to realno i jesu. Voleo bih kada bi rasprava (konstruktivna, ko to ne shvata nek ide nek se leci), mogla da se fokusira samo na taj deo.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  kgkid Sun Oct 21, 2012 10:50 am

Ponovicu ti nekoliko stvari, koje si propustio da primetis:

1. Andrija je decko izuzetnog integriteta, za koga svi verujemo da je u stanju da se postavi iznad tricavosti i sitnicavosti, te da je u stanju da sprovede kako kvalifikacioni proces, tako i standardizaciju tog procesa. Takodje je u stanju da nas dostojno predstavlja. Vredja, ne malo, konstantno dovodjenje u pitanje motiva ljudi koji su nesebicno radili neke stvari i gradili neku pricu poslednje tri godine. Podseticu te, Vladu smo ove godine izabrali za menadzera jer moze i hoce da pomogne finansiranju dela price, a on je sam ustupio svoje mesto u timu 2012. godine, iako je ucestvovao na prethodnom ETC, imao solidan rezultat i zeleo i mogao da igra. Jednostavno je zeleo da pruzi priliku nekome ko nije bio ranije. Mislis li da je njemu lepse da juri kintu za druge da se igraju, ili da se sam igra?

2. "Klub 11" je, u stvari, "Klub 12", a prosle godine je bio "Klub 6", prethodne je bio "Klub 5", a godinu dana ranije "Klub Mladen i Dopudja", a jos godinu dana ranije "Klub Mladen". NIKO zainteresovan nije izostavljen iz razmatranja. Nece biti ni ove godine. "Klub 12" bi bio "Klub 36" da se toliko ljudi zainteresovalo prosle godine. Nazalost niko se nije javio. Moze svaki igrac iz BG da se okaci na TWF, da tvrdi suprotno, ali to jednostavno ne bi bilo istina.

3. Opasnost postoji, da ce se, ukoliko ETC bude u Srbiji, u tim prijaviti i ljudi koji inace nisu spremni da se celoj prici OZBILJNO posvete. Jedan od vidova posvecenosti je i u spremnosti da se odvoje vreme i novac (novac je, nazalost, bitan faktor) za pripreme i odlazak na ETC. Odigrace jedan ETC u NS, izabrace kapitena posle, a onda ce se djuture povuci i postati neaktivni i nezainteresovani i pustiti celu pricu da se ugasi, ili ostaviti stvarno zainteresovane da je krpe od nule. To nije lepo. Prica o ETC treba da ima kontinuitet i da oko sebe okuplja sve vise i vise stvarno posvecenih ljudi!

4. Stavljati nesrecnu epizodu sa Igorom u isti kos sa pricom o timu Vojvodine takodje nije u redu. Igor je iz Vojvodine, a na njegovo mesto smo "upali", zavisno od tacke gledista, Bogdan (BG) ili ja (KG). Nas dvojica smo bili alternativa za Imperiju, koja je greskom zafalila. Realno, zafalila je iz drugih razloga, a samo zahvaljujuci Vladi, zamena nismo bili ni Bogdan, ni ja, vec Svenson. Vlada se povukao da bi nase pozicije u timu bile sigurne (kad imas 8 ljudi za 8 mesta) i da ne bi na ETC isao tim Vojvodine, vec Srbije. Ako tako gledas, svi zainteresovani ne-Vojvodjani su otisli. Cak ni odluku o neukljucivanju Igora u tim Dopudja nije samostalno doneo, vec dvotrecinskim (ne jednoglasnim) glasanjem ETC igraca. Potezati pricu ponovo je pomalo besmisleno, posto smo je vec izbistrili, Kapiten je promenjen, sa Igorom su Mladen i Dopudja o tome pricali, a Andiji ne moze da se stavlja na teret, posto on nije bio Kapiten u tom trenutku.

5. Pravo glasa na ETC imaju samo kapiteni timova koji su ucestvovali na ETC u jednoj od prethodne dve godine. Sve kapitene biraju igraci koji su ucestvavli na ETC za naredni ETC. Svuda kapiteni vode izbor tima, propisuju kriterijume i imaju pravo da cak i izaberu tim. Da li to otvara prostor za zloupotrebe? Da. Samo u Srbiji mi pokusavamo da uvedemo nekakvu standardizaciju u taj proces, transparentnost i dogovor. I samo nas konstantno pljuju i mazu.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  severian Sun Oct 21, 2012 12:06 pm

Nenade, koja je svrha ove visoko teoretske rasprave ? Na pitanje o zainteresovanima za ETC javili su se Kirgan i Igor. I oni mi deluju ozbiljni. Niko drugi i ne želi da se bavi time nego da teoretiše o pravdi. Ako bi Šutić hteo da ide valjda bi rekao... I Bojan... I ti... Nema smisla da pričamo o hipotetičkim slučajevima i ljudima. Činjenica je da će klub 12 doneti odluku o načinu selekcije. Kao što je Darko napisao to je ETC praksa. Ti možeš da se žališ na wh forumu ali ako pogledaš, nećeš biti prvi koji se žalio sa sličnim problemom. Uzmi amere kojima daju samo jedan tim i koji bira neki đura negde. Mi smo još demokratični u odnosu na mnoge druge timove... Niko od nas ne želi da isključi druge igrače. Pogledaj Andrijin post. Nisi ga prokomentarisao. Sistem nije loš i pošten je i favorizuje one igrače koji su spremni da odvoje vreme i novac na ovaj hobi i dalje ih rangira prema postignutim rezultatima. Ja prvi neću skupiti poene verovatno jer nemam vremena da idem po turnirima. I tako mi i treba. Naći će se neki klinci koji su voljni i spremni. Eto Igor već ide u Sloveniju.

http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=6&t=10292

Nije istina da NS igrači ne idu u Beograd i obrnuto. Naši su bili prošle godine, a i Beograđani su bili kod nas. U malom broju ali ja tu zaista ne mogu ništa. Svestan sam da tzv stariji igrači vode negativnu kapmanju protiv ETC hammera u Beogradu. Ja svo vreme vodim pozitivnu kampanju da treba ići u Beograd i igrati se bez obzira na pravila... Ove godine će biti diskutabilno jer velika grupa ide u ljubljanu.
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  kgkid Sun Oct 21, 2012 12:42 pm

Prijavili su se i Jagos, Joske i Teklis. Ota i Nenad su na nekom mozda, a ako gresim samo neka kazu "ja!" na topicu na Zmaju.

Nije lose da kapiten ovde, ili na Zmajevom forumu, ili na oba, postavi spisak do sada prijavljenih.

Za timske okrsaje se javilo 12 igraca iz BG. Verovatno medju njima ima jos zainteresovanih za ETC tim. Zato mozda ne bi bilo zgoreg da kapiten otvori novu temu i da se sve pokrene mnogo ozbiljnije... Dok se ceka glasanje za lokaciju.

Smile
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Dzon Vejn Sun Oct 21, 2012 1:21 pm

OK, manucu se svih sporednih stvari, jer ne zelim njima da se bavim. Odgovoricu samo na taj konkretni deo. I na deo da ni u kom slucaju ne mislim nista lose niti o Andriji niti o Vladi, cak naprotiv o obojci imam izuzetno pozitivno misljenje. Ne vidim zasto ne bih imao.

U Andrijinom postu ne vidim nista sporno. Nacin bodovanja je u nacelu ok. Problematicno je sto je post napisan pre skoro tacno mesec dana. A u medjuvremenu to "u nacelu" nije preslo u nesto konkretno. A tim treba sastaviti do aprila (sto u potpunosti opravdavam i smatram normalnim). (kad smo kod ovoga, da li se na kraju ta liga u Zmaju boduje ili ne, i ako da, kako?)

Sa obzirom da se za ETC ligu prijavilo 14 ljudi u Zmaju, rekao bih da ipak ima vise od 2 zainteresovana za ETC igranje (posebno ako bude u Srbiji). Pogledajte i ko su prijavljeni. Smatram i da u tom slucaju moze biti nekoliko kvalitetnih igraca, koji nisu divljaci, i koji mogu lepo doprineti plasmanu Srbije. I da se pritom imidz nicime ne bi narusio. Voleo bih da se sanse za plasman Srbije u top nekoliko poveca, pa bilo da se to ostvari ili ne.

Ne vidim na koji nacin povecan broj ljudi moze da ucini da nesto mora da krene od nule. Ako ima 12 igraca u "klubu 12", maksimum novih je 7 (posto je kapiten vec odabran). To je 19 ljudi. Znaci samo 1 novi (pod uslovom da se bas niko od starih ne plasira) igrac vam je potreban za 2/3 vecinu. Ako se makar 1 stari igrac kvalifikuje i dalje imate 2/3 vecinu (jer onda imate 18 igraca u pool-u). Inace smatram da je i 50.01% sasvim ok.

2-3-4 coveka koji idu medjusobno na turnire ja ne nazivam posecenoscu. Ranije su kompletno svi dolazi i kod jednih i kod drugih. A takvo stanje je posledica iskljucivo ForumHammer-a, i niceg drugog. Takodje, mislim da je moguce uraditi vise po tom pitanju. Umesto reci "BG/NS imaju/nemaju ETC pravila, pa nek se onda igraju sami sa sobom", moguce je reci "da, njihvoa pravila su drugacija, idemo tamo da se druzimo sa ljudima, WH je tu vise usput, po kojim god pravilima". To su meni 2 velike razlike. Da li je bitno kako si se plasirao? Normalnom coveku nije. Svaku raspravku prekinuti u startu (mislim na obe strane) u tom pravcu - "da, mi imamo drugacija pravila, i pozivamo vas da se druzite, i svi ste dobrodosli, cilj okupljanja je druzenje, WH po kojim god pravilima je usputan tu". Bukvalno, smatram da je to jedina recenica koja se treba naci kao odgovor i na jednu i na drugu stranu. Svaka dalja raspravka - samo ponoviti tu recenicu. Mislim i da nije lose cak i smanjiti broj partija, kako bi se povecao broj sati provedenih u druzenju. Mislim i da nije lose imati jednom mesecno neke dogadjaje (WH ili ne ili bilo sta drugo). Uz npr. rotaciju po gradovima. To sve moze samo pozitivno uticati.

P.S.: Sto se tice pomoci oko organizacije, ukoliko dobijete bid, racunajte na mene. Rado cu vam pomoci ukoliko postoji nesto oko cega mogu da pomognem.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  kgkid Sun Oct 21, 2012 3:17 pm

Izvinjavam se sada ako kazem nesto sto je poznato, ali izgleda da mnogi ne znaju kako tacno funkcionise dinamika oko tima. Iskreno, ni sam nisam bio svestan svih detalja i problema kada sam se ove godine upustio u tu pricu, pa mozda nije zgoreg da se neke stvari i eksplicitno iznesu. Mozda postanu jasne neke sporne izjave od ranije. Mozda su bile pogresno protumacene...

Kapiten ne mora da igra. SVA mesta su otvorena za sve zainteresovane.

Svaki tim ima 8-10 mesta: 8 igraca i 0-2 ne-igraca. Kapiten mora da postoji, ali moze da bude NPC (neigrajuci kapiten). Drugo mesto je trener, menadzer, ili kako god se tim dogovori.

Licno mislim da timu treba bar jedan zvanicni NPC (trener ili kapiten), koji bi mogao da reaguje i koordinira igru clanova tima, nakon pocetka partije. Iako je ogranicen na nekoliko fraza koje sme da koristi ("go for it", "preserve points", "don't risk" i slicno) ovakav savet u kljucnom trenutku moze da napravi razliku u timskom rezultatu, ponekad na stetu licnog rezultata. To je jedan deo onoga da clanovi tima moraju da budu spremni da "slusaju naredjenja".

Rangiranje igraca po taktickom kvalitetu je ok, mora se uzeti u obzir. Bas kao i angazovanje i zainteresovanost. Bodovanje turnira i slicnih dogadjaja odlican je nacin za to. To ipak ne moze da bude jedini kriterijum.

Neki igraci su u stanju da igraju vise razlicitih armija, neki su eksperti za jednu armiju. Razlicite armije mogu da naprave i vise razlicitih lista sa razlicitim namenama i ulogama u timu. Kapiten mora da osmisli i koordinira ceo tim, da od raspolozivih igraca i armija napravi ekipu i timsku strategiju, da podeli uloge... To je drugi deo price o "slusanju".
Ako imas dva igraca koji igraju istu armiju, od kojih jedan moze da igra i neku alternativnu, a drugi ne, onda se ocekuje da igrac uzme alternativnu armiju, iako mu se mozda i ne igra tako. Takodje, ako treba da preuzmes neku ulogu u timu, onda moras da korigujes svoju listu prema portebama tima, uprkos licnim preferencijama. Ovo je jasno i suvisno svim "normalnim" ljudima. Imas ipak ljude koji ne zele, ili ne vole da slusaju i koji postaju losi clanovi tima iako su mozda najbolji takticari na svetu.

Nadasve, sve se to radi "na slepo", odnosno pre nego sto se objave protivnicke liste. Kada se tim oformi i podele uloge, naprave i utegnu liste, liste se predaju, a akcija pocinje. Proucavaju se protivnicki timovi, procenjuje se kome sta lezi i ne lezi i osmislja se generalna strategija uparivanja. Ovo je najdosadniji i najveci posao (licno prouciti i oceniti 33*8 lista a onda sve to ponovo na timskom nivou!) i nikad nema dovoljno vremena da se to obavi kako treba. Takodje, treba se uigrati izabranom listom, sto ume da bude dosadno (igrati istom listom dva-tri meseca intezivno).

Ovo je posao u kome ne treba da ucestvuje samo tim, vec i cela zajednica, savetima, partijama, analizama... Ko nije voljan da pomaze sa klupe, ne zasluzuje da ucestvuje ni u timu. Ovo nije komentar o dosadasnjem stanju, vec za buducnost. Ja sam za to da konacno podvucemo crtu i ostavimo gluposti iza sebe.

Obavezan jezik na ETC je engleski. Upotreba drugog jezika kod stolova, dok traju partije je najstrozije zabranjena i povlaci kazne (kartone).

Zainteresovanost za ETC nacin igranja i ucesce ETC timu nisu isto. Od 14 igraca u ligi, 12 u "timovima", samo se deo ove godine (da batalimo prethodne) izjasnio da je zainteresovan za tim (nabrojah 5-8 racunajuci i tebe kao moguceg). Neki su cak eksplicitno izjavili da ih tim ne zanima.

Sto se lige tice, moje misljenje je da konacan skor (plasman) treba da se izboduje, kao da je turnir. Tacan nacin bodovanja treba da se odredi, ali to je na kapitenu.
kgkid
kgkid
Sofer bez kape
Sofer bez kape

Posts : 280
Join date : 2010-03-21
Age : 49
Location : Kragujevac, Šumadija

Character sheet
Name: Marelon Gorlal
Race: Dwarf
Gender: Male

http://kgkid.cjb.net

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Dzon Vejn Sun Oct 21, 2012 3:58 pm

Ovo sto si sad napisao je sve ok.

Voleo bih da u najkracem mogucem roku (idealno narednih par dana) vidim listu tih kriterijuma za ocenjivanje.

Ispricao sam se i sa Mladenom uzivo. Nadam se da sam bolje pojasnio sve sto sam hteo, pa vam moze preneti svima kad se vidite uzivo.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Largo Sun Oct 21, 2012 4:06 pm

Ajd da dodam par stvari o kojima igrači moraju da vode računa kad idu na ETC. Mnogi ne shvataju da to nije singles turnir, dobrobit celog tima je pre lične slave.
Mladen je 3 od 6 partija odigrao u svom ćošku i za 30 min jer protivnici mu nisu hteli prilaziti. Ubio im je po 300 do 500 pts. i to je to. Znači prešao je 2700 km da odigra 3 corner hammer partije.
Sa druge strane kod Novog zelanda kada je igrač koji je igrao protiv mladena krenu napred, trener je došao i rekao mu:"ostatak tima je uzeo poene, povuci se iza brda". I lik je bez reči iako je prešao 5k+ km povukao se i sedeo ostatak partije iza brda.

Da li mogu ovaj način igranja da obećaju svi igrači?
Da li ćeš igrati ako ti se uvali najgori mogući match up i nećeš kenjati?
Da li si spreman da svih 6 partija protivnici peru pod sa tobom samo da bi ostalih 5 ili 6 igrača uzelo poene?
Da li se javljaš da bi mogao da pričaš da si igrao na ETC ili ti je stalo da se zabaviš i igraš za tim?
Da li bi se prijavio da se i ove godine igra u Nemačkoj i da treba da odvojiš 400 € i 5 dana za put i recimo još minimum 20 dana za pripreme?

Budimo realni. Većina je uvređena jer ih nismo pitali (a i da ih pitamo većina će reći možda ili da i kad dođe vreme da se krene - odustaće).
Čisto da pojasnim nešto oko kluba 1,2,4,6,11,12 ili ti koji god broj - Kada pitamo jednom i dobijemo ne, ok; pitamo drugi put i dobijemo ne, ok; pitamo treći put i dobijemo ne, ok; Ko će bre ponovo da pita - šta su svi neodlučne mlade.... Da si ovako smara ne curu u izlasku dobio bi šamar.
Kada smo pozvali Bogija u tim to jest na kvalifikacije ja sam lično mislio da smo pozvali Otu. Čisto da znate koliko su naše predrasude ili koliko mi imamo nešto lično protiv ljudi iz BG. Mene baš briga odakle je ko ali ja neću da prelazim par hiljada kilometara sa nekim koga bi najradije ili on mene udavio u močvari. Ja ETC vidim kao mesto pre svega za zabavu a potom za promociju Srbije a potom za igranje WHFB.
A "razlog" ono je bila 7 edicija a ovo je 8 je sranje. Ovo samo pokazuje koliko je iskrena želja za WHFB i kolika je iskrena želja za zabavom. Smešno.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  severian Sun Oct 21, 2012 4:15 pm

Ali smo se složili da ćemo imati kvalifikacije i da jednostavno nećemo primiti ljude koji su neprijatni. Niti će hteti da idu oni koji druge smatraju neprijatnim.

Računajte da je ETC u Nemačkoj. Ako bude kod nas to je samo bonus!
severian
severian
Moderator
Moderator

Posts : 816
Join date : 2010-03-15
Age : 48
Location : Novi Sad

http://www.valhala.eu

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Largo Sun Oct 21, 2012 4:24 pm

Hvala Vlado,

Svesni smo toga - pogotovo ako nam uvedu vize - to znači da ćemo i mi uvesti njima vize.
Largo
Largo
Jahac zmaja sa preponama
Jahac zmaja sa preponama

Posts : 426
Join date : 2010-03-19

Character sheet
Name: Lary the confused
Race: Human
Gender: Male

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Dzon Vejn Mon Oct 22, 2012 12:46 am

Da li mogu ovaj način igranja da obećaju svi igrači?
Svi normalni ce ti reci da.

Da li ćeš igrati ako ti se uvali najgori mogući match up i nećeš kenjati?
ETC se igra timski. Ne vidim problem da to bilo ko razume.

Da li si spreman da svih 6 partija protivnici peru pod sa tobom samo da bi ostalih 5 ili 6 igrača uzelo poene?
Isti odgovor kao iznad.

Da li se javljaš da bi mogao da pričaš da si igrao na ETC ili ti je stalo da se zabaviš i igraš za tim?
Ni jedno ni drugo. Voleo bih da vidim da Srbija bude bolje plasirana (obrati paznju da nisam nigde sebe prijavio imenom i prezimenom; ali mislim da ima kvalitetnijih igraca u poredjenju sa pojedinim clanovima predhodnih timova). Mislim da ako se igra kod nas, da je to moguce, jer mozete imati veci pool ljudi, sto se ovde izgleda uporno izbegava. I sto ne smatram ok. Ali o tome sam vise pricao sa Mladenom, pa pricajte i vi.

Da li bi se prijavio da se i ove godine igra u Nemačkoj i da treba da odvojiš 400 € i 5 dana za put i recimo još minimum 20 dana za pripreme?
Ne znam, zavisilo bi, predpostavljam da bi ti vecina rekla ili isto ili da nisu zainteresovani. I to i dalje ne bi imalo nikakve dodirne tacke sa time da, ako se igra ovde, ne vidim zasto ne bi igrali jos neki novi ljudi.

Pored svega, morate razumeti i da je 400 evra = odvajanje 40ak evra mesecno (za one kojima pare nisu pale sa neba). Sto niko pri zdravoj pameti nece uraditi ako se odabir clanova tima vrsi na vrlo cudan nacin. I to sam pricao sa Mladenom, pa razgovarajte i vi.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Dzon Vejn Mon Oct 22, 2012 7:56 am

Largo wrote:
A "razlog" ono je bila 7 edicija a ovo je 8 je sranje. Ovo samo pokazuje koliko je iskrena želja za WHFB i kolika je iskrena želja za zabavom. Smešno.

Ovaj deo sam propustio - ne znam iz kog razloga... 2 edicije su potpuno razlicite. Ja u prethodnoj nisam video ista sto treba da se prepravlja da bi igra bila igriva. Sada vidim. Mozda je tebi to sranje, meni nije.
Dzon Vejn
Dzon Vejn
Jaje od Azdaje
Jaje od Azdaje

Posts : 145
Join date : 2011-05-04
Age : 40
Location : Beograd

Character sheet
Name: R2D2
Race: Robot
Gender: Other

Back to top Go down

ETC Tim Srbija 2013 - Page 4 Empty Re: ETC Tim Srbija 2013

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum